به‌روز شده در: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
کد خبر : ۹۱۳
تاریخ انتشار : ۱۱:۵۰ - ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ خرید تضمینی گندم در بودجه ۹۷ کاهش یافته است.

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نرخ خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 97، گفت: نرخ خرید تضمینی گندم 17 هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده که این مبلغ اصلا برای تولید گندم به صرفه نیست و نرخ خرید تضمینی گندم در بودجه 97 کاهش یافته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی وضعیت موجود در نرخ خرید خرید تضمینی گندم برای سال 97 را أسف‌بار توصیف کرد و اظهار داشت: رقم 17 هزار میلیارد ریالی که دولت برای خرید تضمینی گندم در سال 97 پیش‌بینی کرده، نمی‌تواند پاسخ‌گوی زحمات کشاورزان برای تولید این محصول باشد.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج، نرماشیر در مجلس، گندم را جزو کالاهای اساسی و استراتژیک دانست و افزود: از دولت انتظار می‌رود نسبت به حمایت از کشاورزان، به‌خصوص گندم‌کاران اهتمام ویژه‌ای داشته باشد و به این قشر زحمت‌کش بیشتر توجه کند.

نیکزادی تصریح کرد: وضع موجود کشاورزان و گندم‌کاران در سالجاری نیز خیلی مطلوب نیست و اغلب آنها به دلیل اینکه کاشت محصول گندم برایشان به صرفه نیست، اقدام به فروش زمین‌هایشان با قیمت‌های نازل کرده‌اند که اگر این روند ادامه یابد، در آینده به کشور واردکننده صددرصدی گندم از خارج کشور می‌شویم. 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما در کمیسیون کشاورزی مجلس در جهت حمایت از کشاورزان میزان نرخ خرید تضمینی گندم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار