به‌روز شده در: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
کد خبر : ۸۱۸
تاریخ انتشار : ۱۳:۲۴ - ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 02

کره جنوبی اعلام کرد اخبار و شایعاتی که در برخی محافل مبنی بر محاصره دریایی کره شمالی توسط این کشور و آمریکا منتشر می شود، صحت ندارد.

به گزارش ایرنا 'چون وانگ دایه' (نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی) روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور و آمریکا هیچ برنامه ای برای اقدام نظامی علیه کره شمالی ندارند.
خبرگزاری یونهاپ به نقل از این نهاد آورده است، 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پس از پرتاب یک موشک قاره پیمای کره شمالی در روز چهارشنبه با یکدیگر تلفنی گفت و گو کرده اند اما این موضوع جزو صحبت های آنها نبوده است.
همزمان این خبرگزاری نوشته است که هرگز رییسان جمهوری دو کشور در مذاکره خود پس از اقدام موشکی کره شمالی موضوع محاصره دریایی این کشور را مورد بحث قرار نداده اند و چنین موضوعی در دستور کار دو طرف نیست.
این گزارش می افزاید وقتی کره شمالی یک موشک پرتاب کرد و رییسان جمهوری دو کشور تلفنی گفت و گو کردند، خیلی زود در برخی محافل این احتمال داده شد که دو کشور به دنبال محاصره دریایی کره شمالی و اقدام نظامی برضد این کشور باشند.
نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی تصریح کرده است در زمان حاضر تمرکز بر وارد آوردن بیشتر فشارهای اقتصادی و اعمال سخت ترین تحریم ها علیه کره شمالی از جمله قطع ارسال نفت به این کشور است.
کره جنوبی اعلام کرد بر خلاف اینکه کره شمالی پس از این پرتاب مدعی شد، نیروی هسته ای خود را تکمیل کرده است ، این کشور و آمریکا هنوز کره شمالی را به عنوان کشور هسته ای به رسمیت نمی شناسند.
کره شمالی تا کنون 7 بار دست به آزمایش موشکی زده است که آخرین بار آن روز چهارشنبه 29 نوامبر (1 آذر) امسال بود.
این موشک به مدت 43 دقیقه پرواز کرد و 4500 متر ارتفاع گرفت و بعد از طی 950 کیلومتر مسافت در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن در دریایی شرقی یا همان دریای ژاپن فرود آمد.
کارشناسان می گویند با توجه به زاویه پرتاب موشک و ارتفاع 4500 کیلومتری، چنانچه این موشک در شرایط استاندارد پرتاب شود می تواند 13 هزار کیلومتر برد داشته باشد و خاک آمریکا را هدف قرار دهد.
کره شمالی اعلام کرده است این موشک قابلیت حمل کلاهک دارد و می تواند همه خاک آمریکا را در تیررس قرار دهد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار