به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 28
ترین قیمت از اواسط اکتبر به این طرف بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۹۳.۱۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۷.۱۰ دلار یا ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۲۹۴.۴۰ دلار بسته شده بود.

سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست سنا برای تایید رییس آینده بانک مرکزی آمریکا هستند. جروم پاول در اظهارات از پیش تهیه شده از استفاده گسترده بانک مرکزی از قدرت مبارزه با بحران دفاع کرده و خود را ادامه‌دهنده سیاست‌های جانت یلن، رییس کنونی بانک مرکزی آمریکا، نشان داد.

به گفته کارلو آلبرتو دکاسا، تحلیلگر اکتیو ترید، تصمیمات پاول درباره نرخ‌های بهره نشان می‌دهد که روند افزایش نرخ‌های بهره نسبت به سابق تغییر نخواهد داشت، اما این احتمال وجود دارد که وی در چند ماه آینده موضع خود را در خصوص افزایش نرخ‌های بهره ملایم کند.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخهای بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی کرده و در مقابل، به جذابیت سرمایه گذاری در طلا که سوددهی ندارد لطمه می زند.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در معاملات روز سه‌شنبه که بازار به رای سنا درباره پیشنهاد اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا متمرکز بود، تغییر چندانی نداشت.

از سوی دیگر گزارش‌ها نشان می‌دهد که کره شمالی ممکن است برای پرتاب یک موشک بالستیک دیگر آماده شود که در این صورت ممکن است تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی مطمئن تقویت شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش داشت و به ۱۷.۰۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۹۴۸.۱۰ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۰۰۴۰.۵۰ دلار ایستاد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: