به‌روز شده در: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
کد خبر : ۶۸۷
تاریخ انتشار : ۱۷:۲۳ - ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 07
جانسون چهارشنبه هفته پیش درباره نازنین زاغری سخنانی گفت که باعث انتقاد گسترده رسانه‌های غربی از او شد.
بوریس جانسون چهارشنبه هفته پیش درباره نازنین زاغری سخنانی گفت که باعث انتقاد گسترده رسانه‌های غربی از او شد.

به گزارش فرارو، بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، چهارشنبه هفته گذشته در یک جلسه استماع در کمیته امور خارجی پارلمان انگلیس گفته بود که زاغری مشغول آموزش روزنامه‌نگاران در تهران بوده است. این اظهارات برای او دردسر ساز شد.

روزنامه نیوروک تایمز گفته جانسون با اتهاماتی مانند ایراد سخنانی بی‌احتیاط و گمراه‌کننده درباره نازنین زاغری مواجه شده است. 

رئیس دستگاه دیپلماسی بریتاینا که درباره زاغری در پارلمان صحبت می‌کرد، محکومیت این شهروند دو تابعیتی را "استهزاء عدالت" توصیف کرد. 

او در ادامه جمله‌ای بر زبان آورد که باعث واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌های غربی شد. وی خاطرنشان کرد که زاغری در ایران "صرفا به مردم روزنامه‌نگاری آموزش می‌داد."

نمایندگان پارلمان، کارفرمای زاغری و نیز خانواده‌اش، ادعا کردند، اظهارات جانسون درباره فعالیت زاغری در ایران نه تنها نادرست است بلکه خطرات جدیدی برای این زندانی ایجاد کرده است.
 
مونیک ویلا، مدیر اجرایی بنیاد تامسون رویترز و کارفرمای نازنین زاغری، از جانسون خواسته که اظهاراتش را اصلاح کند. او ادعا کرد که این اتهامات فقط حکم زاغری را بدتر می‌کند. 

به نظر می‌رسد فشار رسانه‌های غربی بر وزیر خارجه بریتانیا، باعث شد او امروز با همتای ایرانی خود درباره نازنین زاغری تلفنی گفت‌وگو کند.

جانسون در این گفت‌وگو با ظریف نگرانی خود از وضعیت  زاغری را بیان کرده است.

در مقابل، ظریف در این مکالمه تلفنی به جانسون گفته تغییرات در پرونده زاغری به اظهارات جانسون ربطی نداشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار