به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۲
کد خبر: ۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۳ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 13
واعظی در جمع خبرنگاران:
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: هیچ استعفایی از آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده‌ایم و ایشان کارشان را انجام می‌دهند.

به گزارش گذارنیوز به نقل از مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه روز دوشنبه روز وحدت همه مردم ایران بود، گفت: در قم سخنان تفرقه‌انگیز صورت گرفته که نشان می‌دهد شرایط مردم را درک نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: کسی که به دنبال تفرقه است، دلسوز مردم نیست و دنبال تسویه با دولت است و به سخنان رهبری نیز توجه نمی‌کند.

واعظی ادامه داد: هر کسی با هر سلیقه و نظری برای احترام به انقلاب و این چهل سال فداکاری که انجام شده در راهپیمایی شرکت کرد و پیام روشنی به دشمنان ما که نمی‌خواستند ما چنین جشنی داشته باشیم، دادند. تعداد بسیار کم و معدودی هستند که برخی سخنان تفرقه افکن را بیان کردند، ما نمی‌توانیم این سخنان را به همه مردم تسری دهیم.

وی در مورد شعارهای توهین‌آمیزی که به رئیس جمهور در قم داده شد، گفت: این شعارها نه توسط مردم داده شده و نه اقدامی سازمان دهی شده بوده است، همیشه افراد کج‌سلیقه و بدسلیقه وجود دارند و فکر می کنم باید قضاوت این موضوع را بر عهده مردم بگذاریم تا مردم ببینند که چه کسانی به دستورات رهبری بیشتر گوش می دهند و چه کسانی هستند که در سخن پیرو رهبری هستند ولی به سخنان رهبری عمل نمی‌کنند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است این هجمه ها به سمت رئیس جمهور در ماه های آینده ادامه داشته باشد، گفت: همیشه یک گروهی هستند که همواره شاهد سخنرانی‌های بی‌پایه و اساس و تفرقه انگیز آنها در قم بودیم؛ اینها نه طرفدار مردم هستند و نه شرایط را می دانند.

واعظی تصریح کرد: امروز اگر می‌خواهیم شرایط کشور بهبود داشته باشد باید سران سه قوه و نهادهای انقلابی همه دست در دست هم دهیم و همه اگر با هم باشیم می‌توانیم مشکلات مردم را حل کنیم و اگر تفرقه داشته باشیم قطعاً مردم ضرر می کنند، تفرقه افکنان کسانی هستند که فرار رو به جلو می کنند و هشت سال سر کار بودند و فرافکنی می کنند.

وی همچنین در مورد تأمین اقلام مورد نیاز مردم در شب عید گفت: با برنامه ریزی باید اقلام به موقع و با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد حضور رئیس جمهور در جلسه آتی مجمع تشحیص مصلحت نظام که شنبه آینده به بررسی پالرمو می‌پردازد، گفت: رئیس جمهور در این جلسه شرکت نمی‌کند و برنامه دیگری دارد.

واعظی در مورد استعفای وزیر ارشاد نیز گفت: هیچ استعفایی از آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده ایم و ایشان کارشان را انجام می دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: