کد خبر: ۵۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 12
جشن چهلمین سالگی انقلاب در بهمن 97 نیز به پایان رسید. جشنی که خار چشم کوردلان و مثلث شوم صهیونیسم شد.

زهره نوروزپور: به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دونالد ترامپ در دقایق اولیه بامداد روز سه‌شنبه در توئیتی به زبان های فارسی و انگلیسی خشم خود را از جشن باشکوه انقلاب ابراز کرد و نوشت: «۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب چهل سال شکست شده است. مردم ایران که مدت‌هاست در رنجند شایسته آینده روشنتری هستند.»

در برابر این توئیت رئیس جمهور آمریکا، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نیز به صورت توئیتری پاسخی صریح و قاطع به دونالد ترامپ داد و  در صفحه توئیتر خود نوشت:

«چهل سال شکست در پذیرش اینکه ایرانی ها هرگز مطیع نخواهند شد.

چهل سال شکست در تطبیق دادن سیاست آمریکا با واقعیت.

چهل سال شکست در بی ثبات کردن  ایران از طریق خونریزی و پول خرج کردن.

پس از چهل سال انتخاب های اشتباه وقت آن رسیده است که دونالد ترامپ در سیاست شکست خورده آمریکا بازنگری کند»(اینجا)

جشن ایرانی ها عزای آمریکا و همپیمانان او شد

روز گذشته 22 بهمن ماه سال جاری سالروز چهلمین سال انقلاب جمهوری اسلامی ایران بود. روزی که مردم ایران از رژیم سفاک پهلوی رخت آزادی بر تن پوشیدند و هل هله کنان به خیابان ها آمدند. روزی فراموش نشدنی در تاریخ ایران که تصاویر آن یادآور روزهای پرشکوه میهن اسلامی ما است. بخشی از تاریخی که منطقه خاورمیانه را دگرگون کرد و نظم نوین جهانی را بهم ریخت. تا جایی که والراشتاین نظریه پرداز مشهور روابط بین الملل، نظریه نظم نوین جهانی را با انقلاب اسلامی ایران تشریح می کند. این انقلاب سبب شد خاورمیانه از یوغ استعمار خارج شود و به گفته وزیر امور خارجه کشورمان چهل سال شکست آمریکایی ها در بی ثبات کردن ایران از طریق خونریزی و پول خرج کردن بی ثمر باشد.

چهل سالی که غرب نتوانست از نفوذ و قدرت منطقه ای ایران جلوگیری کند. جشن شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی با حضور میلیونی مردم ایران، روز گذشته خشم غرب و متحدانش را برانگیخت، نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی در پیامی ویدئویی انزجار خود را از قدرت اتحادی مردم ایران ابراز کرد و همچنین دونالد ترامپ در توئیتی فارسی یاوه گویی های همیشگی خود را تکرار کرد. جان بولتون نیز خشم خود را نتوانست پنهان کند به راهپیمایی با شکوه 22 بهمن واکنش نشان داد.

مشاور امنیت ملی دولت آمریکا که تیر ماه گذشته در جمع گروهک تروریستی منافقین در پاریس وعده داده بود با سیاست‌های تهاجمی دولت ترامپ، جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را جشن نخواهد گرفت در واکنش به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در توییتر خود مدعی شد: «جمهوری اسلامی پس از چهل سال در عمل به وعده‌های خود و دفاع از حقوق شهروندانش شکست خورده است. چهلمین سالگرد رژیم ایران صرفاً نشان‌دهنده چهار دهه شکست و وعده‌های عمل‌نشده است»!

این مقام آمریکایی همچنین با تأکید بر سیاست واشنگتن بر تغییر نظام ایران، به تروریست‌های گروهک منافقین وعده داده بود: «رفتارها و اهداف نظام ایران تغییر نمی‌کند، بنابراین تنها راه حل تغییر این نظام است؛ و به همین دلیل است که قبل از سال ۲۰۱۹، ما که در اینجا هستیم، این موضوع را جشن خواهیم گرفت».(اینجا)

جان بولتون از جمله مقامات ارشد آمریکا بود که مردم ایران روز دوشنبه در راهپیمایی شکوهمند خود علیه او شعار سر دادند و اظهارات خصمانه او علیه کشورمان را محکوم کردند.

این واکنش های خشمگینانه در حالی صورت گرفت که شبکه های تلویزیونی و رسانه های خارجی حضور میلیونی مردم را در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بازتاب دادند.

 رسانه های خارجی با پوشش گسترده، جشن پیروزی انقلاب اذعان کردند که مردم تو دهنی تاریخی به آمریکا و همپیمانان او زدند. رسانه های خبری آمریکا در پوشش راهپیمایی 22 بهمن گزارش دادند که ایران یکصدا به سیاست های شوم آمریکا "نه" گفت.(اینجا)

سی ان ان به اظهارات رئیس جمهوری کشورمان در روز پرشکوه جشن چهلمین سالگی انقلاب پرداخت و گفت که ایران مصمم به ساخت موشک است.(اینجا)

در همین باره نصرت الله تاجیک دیپلمات پیشکسوت کشورمان در یادداشت های خود که 22 بهمن سال گذشته در گروه نخبگان خبرآنلاین منتشر شده، در این سه گانه، نسبت دیکتاتوری، دموکراسی و استبداد را مورد تحلیل قرار داده است.

تاجیک در یادداشت نخست خود به موضوع « ریشه‌های انقلاب: استبداد و استبداد زدگی » پرداخته است.

همچنین در یادداشت دیگری به موضوع «ریشه‌های انقلاب: بیم و امید دموکراسی» پرداخته است و نیز در سومین موضوع خود مساله «ریشه‌های انقلاب: دیکتاتوری صالحان» را مورد تحلیل قرارداده است.(اینجا)

محسن پاک‌آیین نیز در یادداشت خود در گروه نخبگان خبرآنلاین به ۴۰ دستاورد و اقدام در روابط خارجی جمهوری اسلامی پرداخته است.

این دیپلمات پیشکسوت می نویسد: «جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب با اتخاذ سیاست خارجی مستقل به عنوان یک کشور تاثیرگذار وارد معادلات منطقه ای و جهانی شد به عنوان یک نیروی ثالث و غیروابسته و با الهام از آموزه های اسلامی و انقلابی و رهنمودهای ولی فقیه، خود را به عنوان یک قطب جدید در عرصه بین الملل مطرح کرد. این رویکرد ایران پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی داشت که در چهلمین سال انقلاب به چهل مورد آن بصورت اجمال اشاره می شود...» (اینجا)

بازتاب چهلمین جشن پیروزی انقلاب همچنان ادامه دارد...

در حالی که خشم مقامات امریکایی و اسرائیلی از حضور میلیونی مردم برانگیخته شده است، رسانه های  خبری آمریکا و اروپا نفتی بر آتش خشم آنها شده اند. در تازه ترین بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه های خبری اذعان شده است که انقلاب ایران ماندگار است.

شبکه سی.بی.اس نیوز در تارنمای خود نوشت: صدها هزار نفر در سراسر ایران به خیابان ها آمدند تا چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی بدارند. حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در حضور جمع کثیری از مردم اظهار داشت که ایران برای تقویت توان موشکی خود اجازه نمی گیرد و با وجود تحریم های آمریکا قدرت نظامی خود را بالا می برد.

«الیزابت پالمر» خبرنگار سی.بی.اس گفت : هرچند هوا بارانی بود اما حال و هوای بانشاطی در مراسم وجود داشت. این شبکه با اشاره به تحریم هایی که دولت ترامپ وضع کرده، نوشت که در پاسخ به این اقدام فریادهای آشنای «مرگ بر آمریکا» در خیابان های تهران طنین انداز شد.

روزنامه نیویورک تایمز نیز با اشاره به راهپیمایی تهران نوشت که ایرانی ها در هوای بارانی و فوج فوج به سمت خیابان انقلاب و سپس میدان آزادی راهپیمایی کردند.

این روزنامه به حضور «خانواده ها» و «نوجوانان» در این راهپیمایی اشاره کرد و نوشت: هر ساله چنین راهپیمایی در روز 11 فوریه (22 بهمن) برگزار می شود اما امسال این راهپیمایی به رغم ناپایداری آب و هوا، گسترده تر بود.

نیوزویک هم به تظاهرات میلیونی 22 بهمن پرداخت و نوشت که در جریان جشن سالگرد انقلاب 1979 (1357) ایران از «توطئه» آمریکا انتقاد کرده و وعده داد که توان نظامی خود را تقویت کند.

این نشریه در مورد توطئه های آمریکا علیه ایران به نقل از «برت بروئن» دیپلمات سابق آمریکایی در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما نوشت: دولت آمریکا به رغم تلاش های گسترده برای جلب حمایت کشورهای دیگر از موضع خود (علیه ایران) همچنان تا حد زیادی در مورد ایران منزوی است.

«یو.اس.ای تودی» هم روزنامه دیگری بود که با اشاره به اینکه «جمهوری اسلامی ایران چهل ساله شد» نوشت: صدها هزار ایرانی روز دوشنبه سالگرد تاسیس جمهوری اسلامی و سقوط حکومت شاه که مورد حمایت آمریکا بود، را جشن گرفتند.

این رسانه افزود: همان گونه که در راهپیمایی های ضدآمریکایی در ایران مرسوم است جمعیت زیادی از شرکت کنندگان پرچم های ایران را تکان می دادند و فریاد می زدند: مرگ بر آمریکا. آنها همچنین پرچم های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند.

وال استریت ژورنال در گزارشی تحت عنوان «ایران وعده داد به رغم تهدیدهای آمریکا توان نظامی خود را تقویت کند» نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری و سایر رهبران ایران در جشن های گسترده سالگرد انقلاب به آمریکا تاختند و تاکید کردند که تهران به تقویت سامانه های موشکی خود ادامه می دهد.

این روزنامه آمریکایی گزارش داد: همانگونه که در راهپیمایی های بزرگداشت انقلاب مرسوم است مردم پرچم های آمریکا و اسرائیل و آدمک های دونالد ترامپ را به آتش کشیدند. سایر راهپیمایان نیز بنرهایی را حمل می کردند که روی آنها نوشته شده بود: «نه سازش، نه تسلیم» و «ما به غربی های فریبکار اعتماد نمی کنیم».

وال استریت ژورنال بخشی از اظهارات یک شهروند 72 ساله ایرانی را بازتاب داد و به نقل از وی نوشت: شاه از آنجایی که دست نشانده آمریکا بود، همچنان در ایران به شدت نامحبوب است و ساقط کردن وی همچنان مایه افتخار ایرانی هاست.

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم همزمان با سراسر کشور در تهران برگزار شد. حضور میلیونی مردم در این راهپیمایی بازتاب گسترده ای در رسانه های جهانی داشت.

شش هزار و 500 خبرنگار داخلی و خارجی مراسم راهپیمایی 22 بهمن را پوشش دادند که 300 تن از رسانه های بین المللی بودند تا تکرار طوفانی حرکت ملت ایران را برای مخاطبان خود در سراسر جهان گزارش کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مشاور امنیت ملی وی 'جان بولتون' و نیز 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی با پست های توئیتری در مورد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی عجز خود را در مقابل حرکت گسترده مردم ایران نشان دادند.

52310

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: