به روز شده در: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 10
تهران– ایرنا– محققان یک استارت‌آپ‌ فعال در حوزه زیست‌چاپگر سه بعدی با همکاری دو دانشگاه انگلیس درصدد ساخت جوهر حاوی نانوذرات برای زیست‌چاپگر سه بعدی است.

به گزارش گذارنیوز به نقل از ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یکی از استارت‌آپ‌های فعال در حوزه زیست‌چاپگر سه بعدی بهبود یافته با هوش مصنوعی در حال توسعه راهبرد جدیدی برای چاپ سه بعدی در حوزه فناوری‌نانو است که در این مسیر از همکاری دانشگاه لاگبروگ و دانشگاه کالج لندن استفاده می‌کند.
این شرکت که در سانفرانسیسکو مستقر است، مدعی پیشرو بودن در حوزه زیست‌چاپ‌ سه بعدی بهبود یافته با هوش مصنوعی است و قصد دارد با توسعه این فناوری نقش مهمی در تحقیقات پزشکی در آینده داشته باشد.
رایان فرانکس مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت یاد شده گفت: ترکیب چاپ سه بعدی با فناوری‌نانو موجب بروز نسل جدیدی از تحقیقات پزشکی می‌شود. ما در این شرکت روی توسعه جوهری کار می‌کنیم که حاوی نانوذرات بوده و نقش نانوابزار جراحی را ایفا می‌کند. این ابزار می‌تواند داروها و مواد فعال زیستی را بسته به نیاز کاربر، در محیط رهاسازی کنند. براساس اطلاعات منتشر شده، این نانوذرات توسعه یافته برای جوهر، زمانی که در معرض طول موج‌هایی از نور قرار گیرند می‌توانند محتویات خود را رهاسازی کنند.
نانومواد فعال شده با لیزر می‌تواند کاربردهای متعددی در حوزه ژن‌درمانی، رهایش دارو، بازسازی عصب‌ و از بین بردن سلول‌های سرطان با روش گرمانوری داشته باشد.
علمی*1836*2017

برچسب ها: پزشکی ، فنآوری ، علمی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: