به روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
کد خبر: ۵۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 10
سنندج – ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: 10 هزار و 100 نفر از 16 فیلم جشنواره فجر در سینما فروردین سنندج دیدن کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلال قلعه شاخانی روز یکشنبه در جمع عوامل برگزاری سی و هفتمین جشنواره فجر در کردستان اظهارداشت: فیلم های این جشنواره از 12 تا 8 بهمن و در 32 سانس برای علاقه مندان به هنر سینما اکران شد که با استقبال خوب مردمی همراه بود.

وی با بیان اینکه 16 فیلم اکران شده در سینما فروردین سنندج شامل 11 فیلم در بخش سودای سیمرغ و پنج فیلم در بخش سیمرغ پروانه ها بود اضافه کرد: به طور میانگین روزانه یک هزار و 600 نفر به تماشای فیلم های این دوره از جشنواره نشستند.

قلعه شاخانی گفت: در طول هفت روز اکران فیلم های بخش سودای سیمرغ بالغ بر هشت هزار نفر و پنج روز اکران فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها، 2 هزار کودک و نوجوان فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر کردستان را نظاره گر بودند.

وی در خصوص فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها گفت: اکران سیمرغ پروانه ها در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان برای دومین سال اجرا شد که در این دوره فیلم های لکنت، پاستاریونی و ضربه فنی و انیمیشن های بنیامین و آخرین داستان برای کودکان و نوجوانان اکران شد.

فیلم‌های آشفتگی، دیدن این فیلم جرم است، پالتو شتری، درخونگاه ، تیغ و ترمه، قسم، سرخ پوست، خون خدا، بیست و سه نفر، ناگهان درخت و حمال طلا در این دوره از جشنواره فیلم فجر در سنندج به روی پرده سینما فروردین سنندج رفت.

جشنواره فیلم فجر مهمترین جشنواره سینمایی ایران است که از سال 1361 تاکنون در کشورما برگزار می شود.

9936 / 3034

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: