به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
کد خبر: ۲۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۳ - ۲۴ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 14
«مجید مجیدی» کارگردان معروف و صاحبنام ایرانی که دو ماه پیش عنوان پروفسوری افتخاری «آکادمی فیلم پکن» را دریافت کرد و استاد افتخاری بزرگترین آکادمی فیلم آسیا شد، قرار است با همکاری چینی‌ها فیلم بسازد.

ایرنا: «مجید مجیدی» کارگردان معروف و صاحبنام ایرانی که دو ماه پیش عنوان پروفسوری افتخاری «آکادمی فیلم پکن» را دریافت کرد و استاد افتخاری بزرگترین آکادمی فیلم آسیا شد، قرار است با همکاری چینی‌ها فیلم بسازد.

مجیدی با همکاری چینی‌ها فیلم می‌سازد

بر این اساس قرار است مجیدی که این روزها مورد توجه مقامات و نهادهای سینمایی چین قرار گرفته است در سال‌های 2019 تا 2020 یک فیلم با محوریت کودک در چین بسازد.تفاهمنامه ساخت این فیلم یکشنبه با حضور مجیدی، عادل خانی سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین و همچنین مقامات استودیو فیلم کودک چین و گروه همکاری‌های فیلم چین در پکن امضا شد.

آکادمی فیلم پکن نیز آبان امسال عنوان استاد افتخاری این آکادمی را به‌خاطر اقدامات و فعالیت‌های برجسته مجید مجیدی در عرصه فیلم و سینما، به وی اعطا کرده بود.همچنین در حال حاضر دو فیلم مجیدی به‌نام‌های «بچه‌های آسمان» و «آواز گنجشک‌ها» که در چین شناخته شده هستند به‌عنوان منابع آموزشی آکادمی فیلم چین تدریس می‌شوند.

عادل خانی سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در آیین امضای تفاهمنامه ساخت فیلم میان مجیدی و استودیو فیلم کودک چین گفت: مجیدی به‌عنوان یک کارگردان معروف ایرانی که پیش‌تر سینمای ایران را به جهان معرفی کرده بود اکنون نیز به‌عنوان ظرفیتی بزرگ برای معرفی سینمای ایران به چین عمل می‌کند.

وی افزود: رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران پلی برای توسعه همکاری‌های فرهنگی میان ایران و چین است و امیدواریم این همکاری‌ها بیشتر شود.پیش از ظهر دیروز نیز در آیینی با حضور فیلمسازان و دانشجویان رشته‌های فیلمسازی دانشگاه تربیت مدرس چین دو فیلم «بچه‌های آسمان» و «آواز گنجشک‌ها» مجیدی، نمایش داده شد که با استقبال فیلمسازان چینی مواجه شد.

برچسب ها: مجید مجیدی ، سینما ، فیلم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: