به روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
کد خبر: ۲۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۰۳ - ۲۳ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 13
تهران – ایرنا – روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام های سابق و فعلی دولت آمریکا نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور جزئیات دیدارها با همتای روس خود ولادیمیر پوتین را از مسئولان ارشد ایالات متحده پنهان کرده است.
به گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از واشنگتن پست، سوابق و مستندات دقیقی در مورد پنج ملاقات ترامپ و پوتین وجود ندارد. رئیس جمهوری آمریکا در یکی از دیدارها یادداشت هایی را از مترجم دریافت کرده و به او دستور داده بود که درباره آن ملاقات با مقام های دولتی صحبتی نکند.
یکی از دیدارهایی که واشنگتن پست به آن توجه داشته ملاقات سال 2017 ترامپ و پوتین در هامبورگ آلمان است. در پی آن دیدار، یک مشاور کاخ سفید و یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا خواستار کسب اطلاعات بیشتری نسبت به متن رسمی که از دیدار انتشار یافت، شده بودند.
«رکس تیلرسون» وزیر خارجه سابق آمریکا گفته که در آن دیدار حضور داشته است اما از بیان جزئیات آن خودداری کرد.
رسانه ها و مقام های آمریکایی ترامپ را به دلیل روابطش با روس ها مورد انتقاد قرار داده اند. «رابرت مولر» بازپرس ویژه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا تحقیق می کند. نهادهای اطلاعاتی آمریکا می گویند که هکرهای روسی با هدف کمک به پیروزی انتخاباتی ترامپ، به سامانه ایمیل های حزب دموکرات و نامزد آنها یعنی هیلاری کلینتون حمله کردند.
این درحالی است که روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه در گزارشی عنوان کرد: اف.بی.آی تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا ترامپ شخصا به طور مخفیانه در راستای منافع روسیه فعالیت داشته، آغاز کرده است.
هنوز هیچ مدرکی به صورت علنی در رابطه با ارتباط مخفیانه احتمالی ترامپ با روسیه منتشر نشده و مقامات اف.بی.آی نیز از اظهارنظر در این رابطه امتناع می کنند.
شبک**9423**1392
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: