به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
کد خبر: ۲۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۲۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 10
سخنگوی رزمایش اقتدار هوایی مدافعان حریم ولایت:
اصفهان - ایرنا - سخنگوی رزمایش اقتدار هوایی مدافعان حریم ولایت اعلام کرد که سیستم های جنگ الکترونیک ارتش در این رزمایش عملیاتی شدند.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رزمایش مدافعان حریم ولایت از صبح امروز (پنجشنبه) با حضور تمام پایگاه های هوایی ارتش و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان آغاز شد.
امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا انگیزه سخنگوی رزمایش در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، اظهارداشت: سیستم های جنگ الکترونیک نیروی هوایی در این رزمایش به شکل های مختلف هواپایه و زمین پایه مورد استفاده قرار گرفتند.
وی افزود: همچنین در این رزمایش انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه های بی سیم و باسیم مورد آزمایش قرار گرفتند.
سخنگوی رزمایش نهاجا تاکید کرد: نیروی هوایی ارتش در روز نخست رزمایش اقتدار هوایی مدافعان حریم ولایت انواع سامانه های تسهیلات پروازی و انواع سامانه های تاکتیکی ماموریت های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.
امیر انگیزه با اشاره به بکارگیری استفاده از سامانه های فرماندهی و کنترل در این رزمایش گفت: این سامانه ها به منظور هماهنگی بیشتر بین یگان ها و قرارگاه های تاکتیکی برقرار شده اند و به صورت صوتی و تصویری به کارگیری می شوند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تمام پایگاه هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران کشور به منظور برگزاری این رزمایش از روز شنبه کار انتقال نیروها و اماده سازی های لازم به منطور برگزاری رزمایش را از روز شنبه آغاز کرده اند.
سخنگوی رزمایش عنوان کرد: ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت دو روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش خواهند پرداخت.
امیر انگیزه افزود: هواپیماهای بمب افکن سنگین راهبردی سوخو24 و اف4، اف5، اف7، میگ29، اف14، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ 707 و 747، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی c130 به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به موشک های نقطه زن و بمب های هوشمند برد بلند که از روز ها قبل به پایگاه شهید بابایی گسترش پیدا کرده اند، حضور دارند.
وی اظهار داشت: قرار است سامانه ها و تسلیحات بومی و ارتقاء یافته اعم از بمب های هوشمند سنگین و نیمه سنگین، انواع موشک های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری، انواع راکت ها و بمب های تولید شده به دست متخصصان داخل کشور مورد استفاده قرار گیرند.
سیام*9612**1751
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: