به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
کد خبر: ۱۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 12
در تصمیمات حزبی هم مثل همین تصمیمات فردی مشکل داریم. هر حزبی می‌گوید که همش مال من است. من از این جهت مورد انتقاد شما اعضای حزب بوده‌ام که فلانی در شورای عالی از ما حمایت نمی‌کند. من از افراد دفاع نمی‌کنم. من از جبهه دفاع می‌کنم.
حسین مرعشی: ما پیروزی‌مان جبهه‌ای است اما پس از انتخابات، نگاهمان فردی می‌شود

بخشی از سخنان مرعشی در مصاحبه با روزنامه سازندگی:

-در مورد اصلاح‌طلبان، مهمترین مشکل فرهنگی که وجود دارد، این است که ما پیروزی‌مان جبهه‌ای است اما پس از انتخابات، نگاهمان فردی و حزبی می‌شود. 

-یک زمانی وزیر بهداشت آقای روحانی می‌خواست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان را انتخاب کند، یک هیئتی از بچه‌های کرمان پیشنهاداتشان را دادند، من هم نظراتم را مطرح کردم. 

-اما ایشان همه کاندیداها را کنار گذاشت و یک فرد اصولگرا را به عنوان رئیس دانشگاه انتخاب کرد. 

-من از آقای قاضی زاده هاشمی پرسیدم که این فرد را از کجا پیدا کردی؟ گفت: من ایشان را شخصا از دوران دانشجویی می‌شناختم. گفتم که آقای هاشمی! شما هیچ توجه کرده‌اید که یک جبهه‌ای انتخابات را سامان داده‌اند و برده‌اند تا آقای روحانی بشود رئیس جمهور و تو بشوی وزیر! قرار نیست که شما بر اساس تشخیص فردی رئیس دانشگاه بگذاری. 

-این آقا در انتخابات طرفدار نامزد دیگری بوده، بچه‌هایی که در همان دانشگاه کار کرده‌اند برای آقای روحانی چه می‌شود؟ عین همین برخورد را آقای دکتر نجفی هم وقتی شهردار تهران بود کرد. 

-ممکن است با آقای افشانی هم همین مشکل را پیدا کنیم. تو شهردار خودت که نیستی! تو شهردار شورایی و آن شورا هم شورای یک جبهه است. این رفتارها معنی ندارد. یعنی هر کس را یک پست به او دادیم، باور کند که آن پست مال خودش است؟ پس جبهه سیاسی چه می‌شود؟

-در تصمیمات حزبی هم مثل همین تصمیمات فردی مشکل داریم. هر حزبی می‌گوید که همش مال من است. من از این جهت مورد انتقاد شما اعضای حزب بوده‌ام که فلانی در شورای عالی از ما حمایت نمی‌کند. من از افراد دفاع نمی‌کنم. من از جبهه دفاع می‌کنم. 


-من وقتی می‌رسیم به یک انتخاب، نگاه می‌کنم که در کل جبهه برای این یک کار چه کسی مناسب‌تر است.

-مگر می‌شود که عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان باشم و در زمان انتخاب، نگاه کارگزارانی داشته باشم؟ اگر این نگاه را دارم نباید بروم آنجا، بمانم کار حزبی بکنم. اگر آنجا رفتم به بچه‌های حزب اتحاد، حزب کار، حزب کارگزاران و... باید با یک چشم نگاه کنم. ما با این مشکل مواجهیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: