کد خبر: ۱۷۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 18
رئیس کل دادگستری استان مرکزی: مرز تبلیغات انتخاباتی مجاز و‌ غیرمجاز باید توسط کمیته حقوقی تبیین شود
خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام عبداللهی با اشاره به تشکیل جلسه با احزاب سیاسی و احزاب قانونی، لزوم ساماندهی تبلیغات را مهم برشمرد و گفت: مرز تبلیغات مجاز و‌ غیرمجاز باید توسط کمیته حقوقی تبیین شود، کمیته وظیفه دارد تا رصد کامل را در خصوص تبلیغات لحاظ کند. تاریخ انتشار: 13:03 - 27 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۸۷۸۱

لزوم ساماندهی تبلیغات انتخاباتی/ مرز تبلیغات مجاز و‌ غیرمجاز باید توسط کمیته حقوقی تبیین شودبه گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نخستین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخابات استان مرکزی به ریاست حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی و با حضور بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار، عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب اراک و دیگر اعضای ستاد در سالن جلسات اداره کل دادگستری برگزار شد.

حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در این جلسه بر لزوم حفظ حقوق عامه تأکید کرد و گفت: فعالیت و هوشیاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری باعث شده است که سنوات گذشته شاهد پایین بودن آمار تخلفات انتخاباتی در استان مرکزی باشیم.

وی با بیان این نکته که با ورود معاونت پیشگیری از بروز هرگونه شائبه در جرایم انتخابات و تخلفات جلوگیری می‌شود، اظهار کرد:  افراد درگیر انتخابات باید توجیه شوند تا صحنه انتخابات به سوی دو قطبی شدن هدایت نشود.

حجت‌الاسلام عبداللهی ادامه‌ داد: وظیفه همه ما این است که با تدابیر اتخاذ شده جلوی اهداف دشمن را بگیریم و مردم انتظار مجلسی کارآمد دارند تا کشور را با مصوبات درست و بهنگام هدایت کند.

وی لزوم توجیه کاندیدا‌ها و فعالان عرصه انتخابات را مورد تأکید قرار داد و افزود: تمامی گروه ها، احزاب، افراد ذی نفوذ و تاثیر گذار باید رصد شوند، دادستان‌ها و رؤسای دادگستری حوزه‌های قضایی با تشکیل جلسات برنامه و اهداف انتخابات را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطر نشان کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اصحاب رسانه از جمله خبرگزاری ها، مطبوعات و... جلسه‌ای تشکیل دهد تا وضعیت انتخابات، باید‌ها و نباید‌های انتخاباتی برای اهالی رسانه تبیین شود.

حجت‌الاسلام عبداللهی بر لزوم تشکیل کمیته حقوقی با حضور مسؤلانی از هیات اجرایی، نظارت و تعدادی از اعضای ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تأکید کرد و افزود: ما مدافع آزادی‌های مشروع هستیم و وظیفه داریم از حقوق عامه دفاع کنیم دستگاه قضا به عنوان دستگاهی همیشه بیدار اجازه تضییع حقوق مردم را نمی‌دهد.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل جلسه با احزاب سیاسی و احزاب قانونی، لزوم ساماندهی تبلیغات را مهم برشمرد و تصریح کرد: مرز تبلیغات مجاز و‌ غیرمجاز باید توسط کمیته حقوقی تبیین شود و مسائل حقوقی و ممنوعیت‌ها برای همه تشریح شود. کمیته وظیفه دارد تا رصد کامل را در خصوص تبلیغات لحاظ کند. با ساماندهی تبلیغات آزادی‌های مشروع اعلام و از هر گونه دو قطبی شدن انتخابات پرهیز خواهد شد.

حجت‌الاسلام عبداللهی ادامه داد: بهتر است در صورت مشاهده اولین تخلفات انتخاباتی مراتب جهت بررسی لازم اعلام شود، پسندیده نیست اجازه دهیم تخلفات روی هم انباشته شود.

وی بر لزوم فعالیت کمیته امنیت تأکید کرد و افزود: لازم است برای داشتن انتخاباتی سالم همه دادستان‌ها پای کار باشند. حضور فعال و دقیق هیات اجرایی، نظارت، شورای پیشگیری، دستگاه قضایی اعتماد عمومی را ارتقا می‌بخشد.

حجت‌الاسلام عبداللهی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم پیشگیری‌های لازم را قبل از وقوع تخلفات انجام دهیم، با استفاده از راهبرد‌های لازم از موج سواری معاندان جلوگیری کنیم. باید نسبت به کوچکترین مسایل نظیر صندوق‌ها و اماکن برگزاری انتخابات حساس بود.

  • بیشتر بخوانید:
  • برخورد جدی‌ دستگاه قضایی با عناوین مجرمانه و تخلفات انتخاباتی

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارها