کد خبر: ۱۵۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 18
واکنش مشاور رسانه ای کرمان خودرو به اظهارات امیر حسن کاکایی در خصوص #باج_گیری شرکت #کرمان_موتور از دولت:
طبق بررسی های صورت گرفته، شواهد و قرائن بخش اعظم امتیازات دولتی متعلق به شرکت های خودرو سازی تابعه دولت است باید از فردی چون امیر حسن کاکایی سئوال کرد که امتیازات دولت به شرکتی چون کرمان موتور چه بوده است؟!
رحمت الله دریجانی مشاور رسانه ای صنایع خودروسازی کرمان در واکنش به اظهارات امیرحسن کاکایی در خصوص کرمان موتور گفت:
 
 اظهارات نسنجیده برخی افراد صاحب کرسی و تریبون در مورد بخش خصوصی در درجه اول میتواند روند فرار سرمایه از مملکت را تسریع کند. گفتن این موضوع که شرکتی چون کرمان موتور به دنبال باج خواهی از دولت است در شرایطی که  بیش از ۷ هزار کارگر را مشغول نموده و بزرگترین تولید کننده غیر دولتی خودرو محسوب می شود ضمن دلسردی مدیران این شرکت و حتی دیگر شرکتهای تولید کننده  داخلی برای ادامه کار در مملکت تحریم زده چیزی جز آب به آسیاب ریختن مخالفان توسعه کشور نیست.
 
وی افزود: طبق بررسی های صورت گرفته، شواهد و قرائن بخش اعظم امتیازات دولتی متعلق به شرکت های خودرو سازی تابعه دولت است باید از فردی چون امیر حسن کاکایی سئوال کرد که امتیازات دولت به شرکتی چون کرمان موتور چه بوده است؟!
 
این کارشناس ارشد حقوق جزا در ادامه گفت: به اذعان مدیران ارشد صنایع خودروسازی کرمان عمده امتیازات دولت برای شرکت های دولتی بوده و تاکنون فقط بد عهدی های دولت  نصیب کرمان موتور شده است و جای تعجب نیست کسی که حقوقش توسط دولت تمام کمال پرداخت می گردد با تهمت به بخش غیر دولتی در صدد حلال نمودن وجوهاتش باشد که البته این راه درستی نیست و پیشه کردن تقوای الهی بهتر است.
 
وی در پایان گفت: لزوما کسی که در کسوت استادی دانشگاه فعالیت می کند حتی اگر در زمینه خودرو هم تدریس کند قرار نیست از مشکلات عدیده خودروساز غیر دولتی  آگاهی کامل داشته باشد شاید اگر ایشان مدیر یک مجموعه و یا شرکت خودروسازی کوچک هم بودند متوجه میشدند که ادامه کار در شرایط فعلی مملکت چقدر مشکل است. تصور کنید یک شرکت غیر دولتی مثل کرمان موتور با اشتغال ۷ هزار نیرو در این شرایط  تعطیل شود خوب سوال اینجاست؛ اگر دولت حتی در قبال خودروساز هم تعهدی نداشته باشد مسئولیتش در قبال این نیروها چیست؟ وقتی که خودروساز غیر دولتی نمیتواند کار را ادامه دهد آیا وظیفه دولت نیست به دنبال راه چاره ای برای ادامه کار باشد؟ آیا جناب کاکایی به این موضوع فکر کرده اند که تبعات اجتماعی بیکار شدن ۷ هزار نیرو در یک منطقه محروم چیست؟
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: