به روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
کد خبر: ۱۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۶ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 11
از مهمترین سیاست‌های وزارت صمت
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت: پیاده سازی عملی نهضت ساخت داخل از مهمترین سیاست‌های این معاونت است.
تلاش برای پیاده سازی عملی نهضت ساخت داخلبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از شاتا،سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در حاشیه دومین نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع  این وزارتخانه گفت: تلاش برای پیاده سازی عملی نهضت ساخت داخل با محوریت خود اتکایی در تولید کالا‌های حساس، ضروری و راهبردی از مهمترین سیاست‌های این معاونت در سال جاری است.
مهدی صادقی نیارکی هدف از پیاده سازی این نهضت را کاهش آسیب پذیری و افزایش استحکام و توسعه و تعمیق ساخت داخل در صنایع مزیت دار دانست.
وی به ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولید ملی و رونمایی از سامانه توان ایران اشاره کرد گفت: سامانه توان ایران در راستای اجرای این قانون و بهم رسانی نیاز‌ها و توانمندی‌های صنعتی و معدنی در کشور ایجاد شده است که بستر را برای توسعه تولید ایرانی دارای مشابه خارجی فراهم خواهد کرد.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت افزود : آیین نامه اجرایی این قانون با محوریت مرکز توسعه ساخت داخل در حال پیگیری است و با همکاری سایر نهادها، پیش نویس این آیین نامه آماده خواهد شد.
صادقی نیارکی همچنین با بیان اینکه میز دوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، به زودی و با محوریت تشکل‌های تخصصی در صنعت قطعه سازی کشور تشکیل خواهد شد از تشکیل نخستین میز صنعت برق و الکترونیک درآینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: در راستای توسعه تولید ملی از سامانه توان ایران با محوریت بهم رسانی نیاز‌ها و توانمندی‌های صنعتی طراحی و به صورت آزمایشی رونمایی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: