به روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
کد خبر: ۱۵۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۶ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 11
ستاد تنظیم بازار ابتدا در اردیبهشت ماه مجوز واردات برنج در فصل ممنوعیت را صادر کرده بود، بر این اساس واردات برنج و لغو ممنوعیت فصلی واردات به گمرکات اجرایی ابلاغ شد.

واردات برنج و لغو ممنوعیت فصلی واردات به گمرکات اجرایی ابلاغ شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در روز‌های اخیر موضوع لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج و همچنین تاکید مجدد بر ممنوعیت فصلی برنج ابهاماتی را درخصوص ترخیص این کالا از گمرکات اجرایی ایجاد کرده است.

گفتنی است، ستاد تنظیم بازار ابتدا در اردیبهشت ماه مجوز واردات برنج در فصل ممنوعیت را صادر کرده بود. بر این اساس واردات برنج و لغو ممنوعیت فصلی واردات به گمرکات اجرایی ابلاغ شد. این در حالی است که مدتی بعد با ورود رئیس سازمان برنامه و بودجه ستاد تنظیم بازار مصوبه دیگری در این خصوص تصویب کرد و ممنوعیت واردات در فصل برداشت ابلاغ شد.


بیشتر بخوانید:دوهزار هزار تن برنج در گمرکات معطل تخصیص ارز


در حال حاضر از سرنوشت برنج‌های وارداتی در گمرکات کشور اطلاعی در دست نیست. همچنین ستاد تنظیم بازار گزارش مشخصی از عملکرد خود در خصوص میزان عرضه و تقاضای برنج وارداتی و تولید داخلی در سال جاری ارائه نکرده است. از سوی دیگر ماجرای قیمت گذاری سبوس از دیگر چال‌های ستاد تنظیم بازار بوده که در روز‌های اخیر ورود رئیس جمهور را نیز در پی داشته است.

واردات برنج و لغو ممنوعیت فصلی واردات به گمرکات اجرایی ابلاغ شد

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: