کد خبر: ۱۴۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 08
وزیر دفاع تونس کاندیداتوری خود را برای انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام این کشور که قرار است، ۱۵ سپتامبر برگزار شود، اعلام کرد.

وزیر دفاع تونس کاندیداتوری خود را برای انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام این کشور که قرار است، ۱۵ سپتامبر برگزار شود، اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، عبدالکریم الزبیدی ۶۹ ساله، وزیر دفاع تونس یکی از برجسته‌ترین رقبای پست ریاست جمهوری این کشور برای جانشینی الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری فقید تونس به شمار می‌رود و به رغم برخورداری از حمایت تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و احزاب لیبرال مانند حزب "ندا تونس" و "آفاق تونس"، یک شخصیت سیاسی مستقل است.

الزبیدی در سال ۲۰۰۱ وزیر بهداشت تونس شد و پس از انقلاب مردمی در سال ۲۰۱۱ تا مارس ۲۰۱۳ و در دوره دولت تحت رهبری جنبش النهضه نیز به عنوان وزیر دفاع فعالیت کرد. وی در سال ۲۰۱۷ توسط یوسف الشاهد، نخست وزیر تونس مجددا به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد.

انتظار می‌رود، الزبیدی یک از رقبای اصلی الشاهد باشد که حزبش نامزدی او را برای انتخابات اعلام کرد.

حزب جنبش ندا تونس نامزدی الزبیدی را تایید و در بیانیه‌ای اعلام کرد، حزب السبسی تصمیم گرفته است از کاندیداتوری الزبیدی به دلیل برخورداری از تجربه، شایستگی و وفاداری به رویکرد رئیس جمهور فقید حمایت کند.

قرار بود انتخابات ریاست جمهوری تونس ۱۷ نوامبر برگزار شود، اما درگذشت السبسی موجب شد این انتخابات، زودهنگام و در ماه سپتامبر برگزار شود.
 
برچسب ها: ریاست جمهوری ، تونس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار