کد خبر: ۱۳۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 07
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: یکی از اولویت های اصلی البرز و تاکیدات استاندار محترم در مورد مدیریت منابع آب اجرای عملیات آبخیزداری استان است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری البرز، علی درویش پور در بازدید از حوضه آبریز آزادبر در بالادست سدامیرکبیر، افزود: پروژه های آبخیزداری در افزایش پوشش گیاهی و جلوگیری از مخاطرات و کاهش خسارات ناشی از سیلاب ها نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

وی ادامه داد: پروژه های آبخیزداری علاوه بر مهار سیلاب درفروردین ماه سال جاری، در استحصال و ذخیره منابع آبی البرز بسیار تاثیرگذار بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی گفت: یکی از اولویت های اصلی البرز و تاکیدات استاندار محترم در مورد مدیریت منابع آب اجرای عملیات آبخیزداری استان است. 

وی با بیان اینکه حوضه های آبریز حیاتی و استراتژیک هستند تصریح کرد: اداره کل منابع طبیعی در سال۹۷با اجرای این پروژه در جهت تامین آب شرب اقدامات قابل ملاحظه ای انجام داده است.

درویش پور در ادامه گفت: سال ۹۷ با تخصیص۲۰ میلیارد تومان از محل صندوق ذخیره ارزی ۳۵ پروژه آبخیزداری در حوضه های آبریز بحرانی انجام شد و برای سال۹۸ نیز مجددا با پیگیری هایی که صورت گرفت از محل صندوق ذخیره ارزی به این پروژه حدود۴۳میلیارد تومان تخصیص داده شد.

وی افزود: رشد و شکوفایی البرز نشات گرفته ازمشارکت مردم عزیز استان است بنابراین می توانیم با شتاب بخشیدن در تکمیل پروژه های آبخیزداری در راستای پیشبرد اهداف توسعه ای استان گامی بلند و موثر برداریم 

علی درویش پور در بازدید از پاسگاه محیط بانی بالاطالقان  که با حضورحکیمی  مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز انجام شد ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد محیط بانان این پاسگاه عنوان کرد: حضور شبانه روزی محیط بانان خدوم و ایثارگر، در راستای صیانت از حیات وحش به عنوان یکی از سرمایه های گرانبهای محیط زیست البرز را ارج می نهیم و اتنظار می رود  که با حضور و نظارت مستمر این عزیزان زیستگاهی امن برای وحوش مهیا شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی با تاکید بر توجه و رویکرد استاندار محترم درحفاظت از منابع زیست محیطی به ویژه حیات وحش البرز گفت: در جهت حفظ حیات وحش البرز به عنوان یکی از ارزشمندترین  سرمایه های ملی منابع طبیعی ضرورت دارد اهتمام جدی داشته باشیم.

46

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار