کد خبر: ۱۳۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 07
رییس‌جمهور گفت: درخواست دولت از رسانه‌ها این است که واقعیت‌های جامعه را به مردم انتقال دهند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در حیاط دولت با تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: نقش خبرنگار برای اطلاع‌رسانی به مردم بسیار مهم است؛ زیرا یکی از نیازهای مهم جامعه، اطلاعات از آن جامعه و جامعه جهانی است.

اهم اظهارات وی را به نقل از خبرگزاری‌ها در ادامه بخوانید:

*اطلاعات و خبر داشتن از حوادث جهان مورد نیاز مردم است. اطلاع رسانی بسیار مهم بوده و دولت حامی آن است که مردم از همه اطلاعات باخبر باشند. قرار دادن خبر به صورت رانت در اختیار عده‌ای کار درستی نیست، اطلاعات باید در اختیار همگان قرار گیرد.

*مسئولیت رسانه امانتداری در انتقال خبر است. تغییر واقعیت اجازه نمی دهد که مردم قضاوت درستی داشته باشند یا جامعه دچار تنش شود.

*درخواست دولت از رسانه‌ها این است که واقعیت‌های جامعه را به مردم انتقال دهند. مشکلات و نظرات جامعه بویژه نخبگان، جوانان و زنان را به دولت منتقل کنند. اگر نقصی در کار ما می بینند بدون لکنت نقص را بیان کنند. ما از این کار  نه تنها خوشحال می شویم بلکه آن را به عنوان نشانه درستی از جامعه آزاد می دانیم.

*انتقاد باید دلسوزانه و واقعی باشد و راهکار هم ارائه شود. نتیجه انتقاد این است که خدمات بهتر انجام شود.

*شما رسانه‌ها گوش و جان مردم را سیراب می‌کنید. برای ما مهم است که این اطلاعات واقعی باشد و ما دل‌مان می‌خواهد همه خبرنگاران احساس کنند مسئولیت آنها امانتداری از اخبار و واقعیت‌های موجود جامعه است چراکه اگر اخبار را تغییر دهیم، نمی‌گذاریم مردم قضاوت صحیح، دقیق و بجا داشته باشند، جامعه را ملتهب می‌کنیم و اطلاعاتی می‌دهیم که با واقعیت فاصله داشته باشد و مردم گمراه شوند.

این خبر درحال تکمیل است...

۲۷۲۱۲

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار