به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
کد خبر: ۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 08
ادعای خطرناک روزنامه عربی درباره ایران
آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با برخی از همسایگان شمالی ایران - احتمالا جمهوری آذربایجان - برای مستقر کردن جنگنده‌ها و نیروهایشان در آنجا، توافقنامه‌های امنیتی و نظامی امضا کرده‌اند. ایران به این همسایه‌ها درباره همکاری نظامی و امنیتی با اسرائیل هشدار داده است.
ایران برای مقابله با جنگ تدابیری اندیشیده است.

به گزارش فرارو، روزنامه کویتی الجریده در گزارشی به نقل از «یک منبع بلندپایه در سپاه» مدعی شد که ایران، خود را برای مقابله با یک «جنگ تمام عیار» آماده می‌کند.

این روزنامه با بیان اینکه ایران برای مقابله با جنگ تدابیر مالی اتخاذ کرده است، نوشت: "تحلیل‌ها و معلومات اطلاعاتی تاکید می‌کند که ایران هر تصمیمی در برجام بگیرد و حتی اگر تمام شروط آمریکایی را بپذیرد، باز هم دونالد ترامپ به سوی درگیری مستقیم نظامی با تهران حرکت خواهد کرد."

این منبع به الجریده گفته، ایرانیان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌دهد "کشور‌هایی عربی" به ترامپ تعهد دادند که هزینه‌های جنگ آمریکا با ایران را بپردازند و ترامپ پس اخذ این تعهد، تغییرات اساسی در دولتش ایجاد کرد و یک دولت جنگی تشکیل داد و تمام مخالفان جنگ را از دولت برکنار کرد.

بنا به گفته الجریده، طرح آمریکا شامل مواردی همچون حمله گسترده رژیم صهیونیستی به حزب الله و متحدان ایران در سوریه و لبنان، به قدرت رساندن متحدان واشینگتن و ریاض در لبنان و عراق از طریق انتخابات و تلاش برای دور کردن نظام سوریه از ایران می‌شود.

همین منبع به الجریده گفته آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با برخی از همسایگان شمالی ایران - احتمالا جمهوری آذربایجان - برای مستقر کردن جنگنده‌ها و نیروهایشان در آنجا، توافقنامه‌های امنیتی و نظامی امضا کرده‌اند. ایران به این همسایه‌ها درباره همکاری نظامی و امنیتی با اسرائیل هشدار داده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: