کد خبر: ۱۲۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 13
حناچی با تاکید بر این‌که برای اداره شهر باید ایده داشت، تصریح کرد: شهردارانی که برای شهر آرزو ندارند موفق نمی‌شوند، باید برای شهر آرزو داشته باشیم.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در بیست و هفتمین جلسه شورای معاونان، مشاورین و شهرداران مناطق ٢٢ گانه که در ساختمان مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد، با اشاره به پیشینه تاریخی این بوستان گفت: در این مکان که بخشی از پادگان قلعه مرغی است اولین فرودگاه و پایگاه هوایی ایران شکل گرفت و اولین هواپیما در کشور در این جا فرود آمد. در گذشته تلاش شد تا بخشی از این فضا به «موزه پرواز» تبدیل شود که این اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم بتوانیم این ایده را با حمایت شورای شهر در این دوره عملیاتی کنیم.

حناچی با تاکید بر این‌که برای اداره شهر باید ایده داشت، تصریح کرد: شهردارانی که برای شهر آرزو ندارند موفق نمی‌شوند، باید برای شهر آرزو داشته باشیم.

شهردار تهران گفت: از معاونین و مسئولان شهری می‌خواهم با هر گونه تملق گویی و چاپلوسی در شهرداری تهران مقابله کنند. نباید اجازه دهیم تملق‌گویی مدیران در شهرداری باب شود و حق نداریم از بیت المال به طور شخصی هزینه کنیم. البته اگر اقدامی انجام شد، باید اطلاع رسانی شود اما هم‌زمان جلوی تملق و چاپلوسی را بگیریم.

او در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات شورایاری ها اشاره و بیان کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها به زودی برگزار خواهد شد و اگر سطح مدیریت محلی شهر را با استفاده از مشارکت مردم در قالب شورایاری ها ارتقا دهیم اداره امور شهر راحت تر می شود. من حتی امیدوارم روزی فرا برسد که بودجه محلات هم از طریق شورایاری ها و با کمک آنها هزینه شود.  

حناچی افزود: در نتیجه تلاش‌های انجام‌شده حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر، داوطلب شرکت در انتخابات شورایاری شدند. از این پس باید تلاش کنیم تا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کنیم چراکه اگر مردم مشارکت کنند بسیاری از نارسایی ها و فسادهای احتمالی در انتخابات از بین می رود.  

او با تاکید بر این‌که باید با همه توان از رای مردم در این انتخابات صیانت کنیم، توصیه کرد: ضروری است مانور برگزاری انتخابات قبل از روز اصلی انتخابات برگزار شود تا خطاها و اشکالات احتمالی مشخص و برطرف شود.
حناچی در ادامه به مصوبه تعدیل عوارض ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: انتظار می رود تمام مناطق به این مصوبه عمل کنند و تعلل در این زمینه قابل پذیرش نیست؛ هر گونه مجوزی که این قانون را رعایت نکرده باشد اگر در مهلت قانونی تعیین تکلیف نشود، باطل می شود.

شهردار تهران همچنین به افتتاح میدانگاه هفت تیر پرداخت و یادآور شد: ما دو میدان راه آهن و هفت تیر را در ماه های اخیر ساماندهی و افتتاح کردیم و در قدم بعدی میدان امام خمینی (ره) و میدان های مشابه ساماندهی خواهند شد.

حناچی از ساماندهی دستفروشان در مناطق ۱، ۶ و ۱۱ نیز قدردانی کرد و گفت: در ساعاتی از شب می‌توانید بخش‌هایی از خیابان‌ها را به دستفروشان اختصاص دهید، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

او به آخرین وضعیت کارخانه سیمان ری اشاره و عنوان کرد: طبق مصوبات دولت روز دوشنبه کارخانه را برای ساخت موزه صنعت تحویل گرفتیم و آماده می شویم تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهیم.  

شهردار تهران با تاکید بر ضرورت تغییر رویکردها و روش ها در مدیریت پسماند پایتخت تصریح کرد: واقعیت این است که شیوه فعلی مدیریت پسماند کارایی ندارد و ریشه آن هم در سطل های بزرگ زباله است که در خیابان ها قرار دارند. تا زمانی که مردم را تشویق کنیم زباله های خود را به این شکل به سطل بیندازند، همچنان با مشکل مدیریت پسماند مواجه خواهیم بود.  

حناچی در ادامه به لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: موضوع آسفالت و لکه‌گیری خیابان ها باید جدی گرفته شود. در تهران حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع خیابان داریم که نیاز به مراقبت دائمی دارند، البته بعضی از بخش ها مانند خطوط ویژه در اولویت قرار دارند و باید به طور مستمر لکه‌گیری شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: