کد خبر: ۱۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۸ - ۱۱ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 02
اکواریوم اقیانوسی شانگ های به نوعی طراحی شده تا بازدیدکنندگان بتوانند تمامی گونه های دریایی را مشاهده کنند.

عصرایران- آنهایی که چین را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند معمولا جاذبه های تاریخی و فرهنگ کهن این نقطه از کره زمین را به عنوان دلیل اصلی سفر خود درنظر دارند اما به لطف برنامه ریزی دقیق و اختصاص بودجه سنگین بویژه طی دو دهه گذشته، اداره کنندگان چین توانسته اند جاذبه های گردشگری مدرن و جدید را نیز به بخش سنتی و فرهنگی خود اضافه کرده و عملکرد موفقی را در افزایش ورود گردشگر به کشورشان داشته باشند.

یکی از نمونه های موفق در رابطه با آنچه که مطرح شد، اکواریوم اقیانوسی شانگ های است. این مجموعه برای آنهایی که به ماجراجویی در اقیانوس و موجودات عجیب ساکن در آن علاقه مند هستند، گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شود.

فرصتی برای تماشای کوسه های دریایی، انواع ماهی و ده هزار گونه نادر از آبزیان سراسر جهان همگی در یک تونل زیرآبی ممکن اشده است. البته برای طرفداران غواصی و شنا نیز امکانات متنوعی در نظر گرفته شده است. استخر اقیانوسی مجموعه با 16 متر عمق گزینه ای فوق العاده برای این منظور محسوب می شود.

چین با این

چین با این

نکته قابل توجه در رابطه با اکواریوم اقیانوسی شانگ های؛ ثبت تونل زیر آبی آن(168 متر) به عنوان طولانی ترین تونل جهان در نوع خود است. براساس آمار موجود، آکواریوم سالانه بالغ بر 1 میلیون بازدیدکننده دارد.

ورودی تونل زیر آبی:

چین با این

چین با این

اکواریوم اقیانوسی شانگ های در زمینی به مساحت 20500 متر مربع و با هزینه 50 میلیون دلار (سال تاسیس 2002) احداث شده است که حدود 13 هزار متر مربع از آن به بنا اختصاص یافته است. هنگامی که به نزدیکی محل اکواریم می رسیم دو ساختمان تقریبا هرم شکل نظر ما را به خود جلب می کند که یکی از آنها ساختمان اصلی اکواریم و دیگری واحد ضمیمه و پشتیبانی است. ساختمان اصلی از 3 طبقه و یک زیرزمین تشکیل شده است.

چین با این

چین با این

برج تلویزیونی معروف مروارید شرق و همچنین آسمان خراش جین مائو نیز در نزدیکی ساختمان اکواریوم به نوعی دارای جذابیت هستند.

چین با این

چین با این

اکواریوم اقیانوسی شانگ های به نوعی طراحی شده تا بازدیدکنندگان بتوانند تمامی گونه های دریایی را مشاهده کنند از این رو این مکان دارای 4 تونل زیر آبی با زاویه دید 180 و 270 درجه است و همچنین به 8 بخش نمایشگاهی تقسیم شده است:

  1. بیولوژیکی
  2. مجموعه آسیا
  3. آمریکای جنوبی (آمازون)
  4. استرالیا
  5. آفریقا
  6. آب‌های سرد
  7. دریای قطبی
  8. اعماق اقیانوس

چین با این

چین با این

چین با این

چین با این

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: