کد خبر: ۱۲۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۰۹ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 30
برنی سندرز که در انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا نتوانسته بود بالاخره نامزد حزب دموکرات شود، در این دوره از انتخابات در نظرسنجی‌ها پس از جو بایدن در مقام دوم ایستاده است.
در جریان دومین مناظره تلویزیونی نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، کامالا هریس، سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا، با انتقاد تند از جو بایدن، خوش درخشید. آقای بایدن، معاون باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا در نظرسنجی‌ها نسبت به دیگر رقبای دموکرات خود پیشتاز است.

به گزارش عصر ایران به نقل از رادیو فرانسه، در دومین مناظره تلویزیونی نامزدهای حزب دموکرات آمریکا، شرکت‌کنندگان از سیاست‌های دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و به ویژه سیاست‌ها درباره بیمه درمانی انتقاد کردند.

اما کامالا هریس که از پدری جاماکائیایی و مادری هندی است، در این مناظره شدیدا به جو بایدن حمله کرد و گفت که بایدن در دهه ۱۹۷۰ با تلاش‌ها برای تنوع اجتماعی در مدارس کالیفرنیا مخالف بود.

او خطاب به بایدن گفت: «من فکر نمی‌کنم که شما نژادپرست باشید، اما خیلی ناراحت‌کننده است که از دو سناتوری دفاع کنید که به تفکیک نژادها در این کشور مشهور هستند».

بایدن هم به دفاع از خود پرداخت به ویژه با تأکید بر نزدیکی‌اش به باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا.

جو بایدن ۷۶ ساله همچنین بار دیگر مورد حمله یکی دیگر از رقبایش قرار گرفت.
 
اریک سوآلول، عضو جوان و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به طعنه از جو بایدن خواست که میدان را به نسل جوان واگذار کند.
 
او گفت: «من شش سال داشتم وقتی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت که باید مشعل را به دست نسل جدید آمریکایی‌ها داد.... آن نامزد، جو بایدن بود. او ۳۲ سال پیش حق داشت. اکنون هم حق دارد!»

اما عضو باسابقه مناظره دوم دموکرات‌ها، برنی سندرز ۷۸ ساله بود که خود را بر انتقاد از دونالد ترامپ متمرکز کرد.

او گفت: مردم آمریکا هوشیار هستند که ترامپ یک حقه‌باز است، یک دروغ‌گو و یک نژادپرست. او در دوران انتخابات به مردم آمریکا دروغ گفت.

برنی سندرز که در انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا نتوانسته بود بالاخره نامزد حزب دموکرات شود، در این دوره از انتخابات در نظرسنجی‌ها پس از جو بایدن در مقام دوم ایستاده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: