کد خبر: ۱۲۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 08
فارس نوشت: منابع خبری دولتی و معارضان سوریه از کشته شدن «عبداالباسط الساروت» از فرماندهان اصلی گروهک تروریستی «جیش العزه» در درگیری‌های شمال استان «حماه» خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری عنب بلدی، «مصطفی معراتی» سخنگوی این گروهک نیز مرگ الساروت را تأیید کرده است. این فرد که در میان معارضان به «نگهبان انقلاب سوریه» معروف بود پس از مجروحیت شدید در صبح امروز در شمال استان حماه به ترکیه منتقل شده اما پس از ساعاتی جان داده است.

او که فرماندهی تیپ «حمص العدیه» وابسته به گروهک «جیش العزه» را بر عهده داشت در ابتدای بحران سوریه گروهک تروریستی «شهداء البیضه» را تأسیس کرده بود.

روزنامه الوطن سوریه نیز در صفحه رسمی خود در فیسبوک نوشته است که «عبداالباسط الساروت» به دست ارتش سوریه در شمال حماه کشته شده است.

«جیش العزه» که شاخه‌ای از گروهک «ارتش آزاد سوریه» محسوب می‌شود در درگیری‌های شمال و غرب استان حماه که از ۱۶ اردیبهشت گذشته آغاز شده حضور دارد. این درگیری‌ها همچنان نیز ادامه دارد و نیروهای ارتش سوریه توانسته‌اند با آزادسازی بیش از ۲۵ منطقه و روستا در مدت اخیر وارد جنوب استان ادلب بشوند.

منابع خبری در می سال ۲۰۱۵ اعلام کرده بودند که گروهک «جیش العزه» در کنار دیگر گروهک‌های تروریستی از آمریکا انواع تسلیحات از جمله موشک‌های ضد تانک دریافت کرده‌اند.

310311

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: