به روز شده در: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر: ۱۲۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 02
دبیرکل خانه پرستار درباره «کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌های کشور»، اظهار داشت: کمبود نیروی پرستاری یکی از مشکلات اصلی نه تنها پرستاران بلکه مردم است؛

به گزارش گذار نیوز از فارس، محمد شریفی‌مقدم، دبیرکل خانه پرستار درباره «کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌های کشور»، اظهار داشت: کمبود نیروی پرستاری یکی از مشکلات اصلی نه تنها پرستاران بلکه مردم است؛ چرا که مردم برای دریافت خدمات به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و وظیفه حاکمیت، ارائه خدمات سلامت است.

وی ادامه داد: بحث سلامت مردم بسیار مهم است؛ چرا که اگر جامعه‌ای سالم باشد می‌تواند سلامت جسمی، روانی و رفاه مردم را تأمین کند و این وظیفه برعهده دولت است.

وی اضافه کرد: در بحث درمان باید مردم خدمات ایمن، سالم و باکیفیت دریافت کنند و پرستاران به عنوان گروهی هستند که بیشترین خدمات درمانی را به مردم ارائه می‌دهند.
دبیرکل خانه پرستار افزود: پرستاران باید حداقل شاخص‌های استاندارد را داشته باشند که یکی از آنها نسبت تعداد پرستار به جمعیت و تخت بیمارستانی است. در کشورهای اروپایی به ازای هر یک‌هزار نفر ۱۰ کادر پرستاری وجود دارد و متوسط جهانی آن نیز به ازای هر یک‌هزار نفر ۶ پرستار بوده و حداقل آن نیز ۳ پرستار است.

شریفی‌مقدم یادآور شد: اکنون در کشور ما این استاندارد بسیار پایین است و برابر با ۱.۶ نفر است و مردم نصف کف حداقلی استانداردها را در این خصوص دریافت می‌کنند و ما در حد کشورهای عقب افتاده هستیم و حتی آمار ما از کشور عراق نیز پایین‌تر است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار