کد خبر: ۱۲۳۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵:۴۴ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 01
با تشکیل نخستین جلسه؛
خانه نخبگان بسیج سپاه میانه با هدف بررسی مشکلات و آسیب های اجتماعی و ارائه راهکارهای لازم با ریاست محمد نصیری آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، فرمانده سپاه میانه در جمع نخبگان بسیج با اشاره به برخی از معضلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی موجود در جامعه، حل این آسیب ها را دغدغه ای همگانی عنوان کرد.

 حسین محمدی گفت: بی شک در جامعه اسلامی، همگان از وجود چنین نابسامانی هایی ناراحت بوده و برای یافتن روشی برای حل این معضلات، دغدغه مندند اما این امر جز با شناسایی راهکاری مناسب از طریق افکار جمعی و پیاده سازی آن توسط تمامی آحاد جامعه میسر نخواهد شد.        

 وی به نقش حساس و فزاینده نخبگان در همفکری، ارائه راهکارها و الگوسازی رفتار در جامعه، اشاره و اظهار کرد: تشکیل جلسات خانه نخبگان بسیج، احصاء مشکلات، ارائه راهکارها و پیگیری های لازم توسط اعضا، ظرفیت هایی عظیم برای انجام کارهای بزرگ در جامعه می باشد و برای این منظور، نیازمند جذب نخبگان بیشتر با تخصص های متنوع در این مجموعه هستیم.

محمدی افزود: مشکلات جامعه ما بسیارند اما هرگز در بن بست قرار نگرفته ایم و بسیاری از این مشکلات با همفکری و همراهی مردم به راحتی قابل حل است.

   در ادامه برخی از نخبگان به بیان دیدگاه های خود پرداخته و مشکلات اقتصادی را بیشترین دغدغه مردم عنوان کردند و آن را ریشه بسیاری از مشکلات دانستند.

   نخبگان بسیج با تاکید بر عزم ملی برای حل مشکلات، اظهار کردند: کمیته ها می توانند کمک فکری کرده و راهکارهای لازم را ارائه نمایند ولی در نهایت این مردم هستند که باید در رفع مشکلات، گام برداشته و مجری راهکارهای ارائه شده برای حل این مشکلات باشند.

   آنان بداخلاقی اجتماعی، بی تفاوتی به منکرات و نهایتا نافرمانی اجتماعی را از مهمترین مشکلات برشمردند و افزودند: برای حل بسیاری از مشکلات باید این حالت بی تفاوتی را در جامعه از بین ببریم به نحوی که همه خود را موظف به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بدانند.

نخستین کارگروه فکری خانه نخبگان بسیج با حضور دهها نفر از نخبگان در سپاه میانه برگزار شد و در این جلسه، محمد نصیری و کریم بیرامی به عنوان رئیس و نایب رئیس کانون نخبگان بسیج، انتخاب شدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: