به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
کد خبر: ۱۱۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 08
صدر اعظم اتریش در مصاحبه‌ای انتقاد شدیدی به تصمیم گیری‌های کند و اکثرا غیر موثر اروپا وارد کرده و پارلمان اروپا را نماد یک نهاد ناکارآمد در این اتحادیه دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "سباستین کورس"، صدر اعظم اتریش در آستانه انتخابات پارلمانی اروپا در گفتگویی با سایت رادیو آلمان مجددا خواستار کوچک شدن کمیسیون اروپایی شده و تاکید کرد که اتحادیه اروپا اغلب در تصمیم گیری هایش بسیار کند و نه به صورت موثر عمل می کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اتحادیه اروپا 28 کمیسر دارد همچنین تاکید کرد که در صورت عضویت کشورهای غرب بالکان در این اتحادیه که اتریش از آن استقبال می کند ما کمیسرهای بیشتری از وظایفی که در این اتحادیه وجود دارد خواهیم داشت.

صدر اعظم اتریش همچنین گفت که یک کمیسر اتحادیه اروپا که هیچ وظیفه واقعی ندارد به دنبال تکلیفی برای خود می گردد. پس از آن قوانین و مقررات جدید و بورکراسی جدید که بیش از اندازه وجود دارد شکل می گیرد. از این رو کارآمد کردن کمیسیون مطمئنا همچنین به قواعد و بوروکراسی کم تر منجر می شود. کورس تاکید کرد که اتریش آماده است روی کمیسر اروپایی خود انصراف دهد.

صدر اعظم اتریش یکی دیگر از نمادهای ناکارآمدی در این اتحادیه را پارلمان اروپا با دو مقر آن در بروکسل و استراسبورگ دانسته و تاکید کرد که درخواست او برای اینکه این نهاد تنها در بروکسل نشست برگزار کند یک اقدام تحریک آمیز علیه فرانسه نبوده و گفت: برای فرانسه غیر از اینکه در ماه همه اعضای پارلمان اروپا یک بار در این شهر گرد هم آیند  امکانات دیگری وجود دارد که در اتحادیه اروپا نقش مهمی را ایفا کند.

وی همچنین در این مصاحبه بار دیگر خواستار تحریم های سختگیرانه تری علیه کشورهایی شد که قواعد اروپایی مانند بسته ثبات اروپا را نقض می کنند.

کورس با توجه به چالش های فراوان این اتحادیه خواستار اصلاح معاهده اروپایی لیسبون شد.

انتخابات پارلمانی اروپا از 23 تا 26 ماه می ( 2 تا 5 خرداد ماه) برگزار می شود. صدر اعظم اتریش در آستانه برگزاری این انتخابات با این پیشنهادات خود جنجال زیادی در این اتحادیه به راه انداخته است و پیشنهادات وی موافقان و مخالفان بسیاری دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها: اتحادیه اروپا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: