به روز شده در: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
کد خبر: ۱۰۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 24
کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز صبح از ۳۱ مرکز استان تقریباً در یک سوم آن یعنی ۱۰ مرکز استان، دما زیر صفر درجه بود.

به گزارش ایلنا، امیر سرکرده با اعلام این خبر​ درباره آخرین وضعیت شرایط جوی کشور افزود: امروز در نواحی شمالی کشور هوای سرد گزارش شده و پیش‌بینی می‌شود که از فردا به تدریج در نیمه غربی کشور روند تدریجی افزایش دما را داشته باشیم.

وی گفت: این در حالی است که در نیمه شرقی کشور همچنان کاهش دما را داریم و تا روز جمعه این کاهش دما ادامه دارد و از جمعه به بعد برای نیمه شرقی کشور نیز روند تدریجی افزایش دما را پیش رو خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در نواحی شمال شرقی کشور بارش باران پیش‌بینی می شود که بیشتر در خراسان شمالی، رضوی، قسمت‌هایی از استان مازندران و بیشتر مناطق شرق استان مازندران و استان گلستان امروز بارش را پیش رو خواهند داشت.

وی گفت: امروز در شمال خراسان جنوبی نیز بارش‌ها به صورت پراکنده و از نوع بهاری است؛ اما پیش‌بینی می‌شود برای نواحی شمال شرق کشور به ویژه در ارتفاعات خراسان شمالی با توجه به سرمای هوا بارش‌ها به شکل برف باشد و هوا در شمال شرق ۴ تا ۷ درجه کاهش پیدا خواهد کرد.

سرکرده افزود: پدیده غالب برای نواحی جنوبی و مرکزی وزش باد است و آب‌های جنوبی خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز امروز مواج است.

وی گفت: آسمان تهران امروز صاف ­و دمای تهران در گرم‌ترین ساعات به حدود ۱۵ درجه خواهد رسید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: