به روز شده در: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
کد خبر: ۱۰۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 23
دبیر اجرایی خانه کشاورز هرمزگان:
بندرعباس-ایرنا-دبیر اجرایی خانه کشاورز هرمزگان گفت: در صورتی که کشاورزان از سوی دولت و دستگاه‌های مربوطه و بانک ها حمایت شوند، رونق تولید افزایش پیدا می کند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا ابوطالب جوادی شامگاه سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در هرمزگان بیش از دو دهه خشکسالی بوده که باعث شده محصولات کشاورزی کاهش پیدا کند و این روند نیازمند حمایت و برنامه ریزی از سوی دستگاه های مربوطه است.
وی، سهولت در احداث گلخانه ها را عامل توسعه کشاورزی دانست و خاطر نشان کرد: کشت ها بطورعموم در هرمزگان در وسعت های کوچک صورت می گیرد که پیشنهاد می کنیم کشاورزان با حمایت جهاد کشاورزی به سوی کشت گروهی و وسیع روی بیاورند.
جوادی بیان داشت: گران شدن نهاده های کشاورزی یکی از عوامل بالا رفتن قیمت های محصولات کشاورزی است که نیاز است دولت هزینه ها را کنترل و نیازها را تامین کند.
این مقام مسوول خواست در میدان میوه و تره بار بندرعباس کارخانه ای احداث شود تا محصولات کشاورزی مازادی که فروش نرفته اند به کنسرو و کمپوت تبدیل شود.
وی با اشاره به مشکلات مرغ داری ها در هرمزگان گفت: به دلیل این که نهاده های مرغ از بندر امام توزیع می شود، قیمت مرغ افزایش داشته و در صورتی که توزیع این نهاده ها در بندرعباس حمل و تخلیه شود، قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد.
9944 /6048
برچسب ها: اقتصادی ، کشاورزی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: