به روز شده در: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
کد خبر: ۱۰۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20

شهردار منطقه یک در جلسه ای که با حضور مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران و شورایاران محله های این منطقه برگزار شد با تاکید بر توسعه ظرفیت های گردشگری در منطقه یک گفت: مدهای جدید حمل و نقلی بعنوان یک الگوی جدید در مسیر های کوتاه و گردشگری می تواند علاوه بر افزایش استقبال عموم شهروندان مورد توجه کارشناسان ترافیکی هم قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، وی با اشاره به ایجاد یک پایانه گردشگری در غرب منطقه در کنار نمایشگاه بین المللی گفت: با مشارکت مجموعه ورزشی – تفریحی توچال و نمایشگاه بین المللی می توان پارکینگ گردشگری را در کنار نمایشگاه بین المللی ایجاد و این فاصله یک الی دو کیلومتری از بلوار دانشجو تا توچال را با یک مد جدید حمل و نقلی مانند منوریل، ال آر تی و حتی تله کابین و.... وصل کرد.

موسوی افزود: با مدیریت مجموعه های توچال، دربند و اردوگاه شهید با هنر نیز برای توسعه گردشگری منطقه مذاکره کرده ایم وآنها آماده سرمایه گذاری هستند که امیدواریم با حمایت شورای اسلامی شهر تهران بتوانیم در این مسیر قدم موثری برداریم .

وی افزود: با اتصال خط 1 و 3 مترو به یکدیگر که منجر به خروج قسمت شرقی منطقه از بن بست ترافیکی می شود و ایجاد ایستگاه هایی در محله های پر تردد چون چیذر و امتداد خط 1 به سمت ولیعصر(عج) و ایجاد ایستگاه باغ فردوس می توان ترافیک را در بخش غربی نیز کاهش داد.

شهردار منطقه یک در ادامه به بررسی درخواست های شورایاران از جمله لکه گیری و آسفالت معابر ایجاد ایستگاه آتش نشانی در برخی محله ها از جمله قیطریه ،بازگشایی معبری در اوین ،آسفالت بلوار 35 متری شهید افتخاری در بخش های زیرسازی شده و ... پرداخت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: