تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۵

هماهنگی دستگاه‌ها و نهادها در مبارزه با مواد مخدر از پیگیری تا صیانت اجتماعی/ توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه‌های اطلاعاتی و عملیاتی/ جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر/ ۵ مصوبه مهم برای شتاب گرفتن مبارزه با مواد مخدر شورای سیاستگذاری رویداد «مشهد، پایتخت فرهنگ اسلامی» تشکیل می شود/ دستورات رییس جمهوری برای معرفی هر […]

هماهنگی دستگاه‌ها و نهادها در مبارزه با مواد مخدر از پیگیری تا صیانت اجتماعی/ توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه‌های اطلاعاتی و عملیاتی/ جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر/ ۵ مصوبه مهم برای شتاب گرفتن مبارزه با مواد مخدر شورای سیاستگذاری رویداد «مشهد، پایتخت فرهنگ اسلامی» تشکیل می شود/ دستورات رییس جمهوری برای معرفی هر چه بهتر مشهد به دنیای اسلام پیام ورزشکاران ایرانی در المپیک و پارالمپیک، «صلح، دوستی و همزیستی» است/ بزرگترین ظلم به ملت مایوس کردن و بزرگترین خدمت، هدیه دادن امید است/ تاکید بر تداوم حمایت دولت از گسترش ورزش همگانی و قهرمانی

رییس‌ جمهوری در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد:
هماهنگی دستگاه‌ها و نهادها در مبارزه با مواد مخدر از پیگیری تا صیانت اجتماعی/ توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه‌های اطلاعاتی و عملیاتی/ جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر/ ۵ مصوبه مهم برای شتاب گرفتن مبارزه با مواد مخدر
رییس‌ جمهوری مبارزه همه جانبه با مواد مخدر را برای آرامش و پیشرفت جامعه لازم دانست و بر ارزیابی روش‌های گذشته در برخورد عملی و مؤثر با پدیده شوم اعتیاد تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه و در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر، با اشاره به «لزوم هماهنگی قوا، دستگاه‌ها و نهادهای مسوول در امر مبارزه با مواد مخدر از مرحله پیشگیری و درمان تا صیانت اجتماعی»، تصریح کرد: توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در عرصه‌های اطلاعاتی و عملیاتی برای مقابله مؤثر با توزیع و ترانزیت مواد مخدر ضروری است.
رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر، بهره‌گیری از تجربیات جهانی، توجه ویژه به کنترل ورود پیش سازها و مبارزه با تولید مواد مخدر صنعتی و شیمیایی، تجهیز فنی گمرکات، مقابله قاطع با توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان به ویژه در مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی، و همچنین جمع‌آوری و ساماندهی متجاهرین را در فرآیند مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و مظاهر عمومی آن دارای اولویت دانست.
دکتر روحانی نقش دستگاه‌های تبلیغی، رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما را در همه مراحل، از جمله پیشگیری و آموزش عمومی مهم ارزیابی کرد و افزود: پاکسازی محیط اجتماعی از مظاهر اعتیاد برای کاهش نگرانی جامعه و خانواده‌ها مسئولیتی ملی و همگانی است.
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر ودستگاه های تابعه در سال ۹۴ و سه ماهه اول سال ۹۵ در حوزه پیشگیری و درمان ارائه کرد.
بر اساس این گزارش در سال ۹۴ بیش از ۷۰۰ هزار نفر از معتادان به مواد مخدر در ۷۵۰۰ مرکز مورد درمان قرار گرفته و ۲۲ هزار نفر هم با مراجعه به مراکز درمان خیابانی (ماده ۱۶) درمان شدند.
همچنین در این نشست طرح توانمند سازی پیشگیری اولیه از اعتیاد در وزارت آموزش و پرورش (در اجرای بند ۴ سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر) مورد تصویب قرار گرفت.
بر این اساس وزارت آموزش و پرورش موظف شد با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اقدامات مربوط به پیشگیری را در مدارس ۱۱ استان به صورت عمومی اجرایی کند.
همچنین در این جلسه مقرر شد اعتبار مورد نیاز برای تقویت و استحکام بیشتر مستحدثات مرزی و یگان های عملیاتی نیروی انتظامی به منظور افزایش توان مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر تامین و ظرف مدت ۲ سال اجرایی شود.
در حوزه افزایش توانمندی ها نیز وزارتخانه های کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شدند در راستای ایجاد، راه اندازی و توسعه مراکز کاهش آسیب، نگهداری، درمان معتادان اقدامات لازم را انجام داده و خدمات مورد نیاز را به این قشر ارائه کنند.
همچنین در این جلسه مقرر شد که موضوع پیشگیری به عنوان اولویت در ۴ استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و آذربایجان غربی مورد تمرکز بیشتر ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس