تاریخ انتشار: ۰۲ ارد ۱۳۹۵

حمایت اساتید دانشگاه ها از دولت روحانی

به نام خدا

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و احترام،

ضمن عرض تبریک سال نو و ایام سالروز ولادت مولی الموحدین(ع)، در آغازین روزهای سال نو، ما جمعی از اعضاء هیات علمی دانشگاه های کشور، ضروری دانستیم که نکاتی را به استحضار حضرت عالی برسانیم.
در سال ۱۳۹۴، ذائقه آحاد ملت ایران با موفقیت در یکی از مهمترین سیاست های راهبردی موعود انتخاباتی جناب عالی یعنی توافق هسته ای شیرین گردید و ملت فهیم و قدرشناس ایران نیز با رای قاطع خود به لیست امید در سراسر کشور، بار دیگر بر ضرورت استمرار این رویکرد و همراهی نمایندگان خویش در تداوم این مسیر تاکید نمود. شکی نیست که دستیابی به توافق هسته ای با قدرت‌های جهانی در یک فرآیند دشوار و پیچیده‌ی دیپلماتیک و حقوقی چندین ماهه، نه تنها رخدادی کم‌نظیر به سان یک الگوی عقلانی تاریخی برای حل مسالمت آمیز مناقشات در روابط بین‌الملل بود، بلکه ضمن تاکید بر فرهنگ صلح مدار ملت ایران، برای کشور و مردم ایران احترام و اعتباری افتخار آمیز در سطح منطقه‌ای و جهانی پدید آورده است. پر واضح است که برجام حاصل از این توافق گام نخست و مقدماتی و سرنوشت ساز برای خنثی سازی بسیاری از تهدیدهای پرخطر بوده و شرایط لازم برای بی‌اعتبار کردن مبانی و بهانه‌های تحریم‌های فراگیر و زیانبار را در نظام حقوقی و سیاسی بین‌المللی فراهم نموده است. متاسفانه، این روزها برخی از نهادهایی که به فرموده امام بزرگوار(ره) مجاز به دخالت در سیاست نیستند، آشکارا به موضع گیری تقابلی در برابر خواست ملت پرداخته و رنج و تعهد غرور آمیز سیاستمداران خبره، متخصص و دل آگاه وزارت امور خارجه کشور عزیزمان را “خود تحقیری” می خوانند و خلاف خواست ملی گام برمی دارند. حال آن که در موقعیت ملتهب کنونی منطقه که سیاست ورزی هشیارانه ایران در توافق هسته ای، خشم قدرت های انحصارطلب منطقه را برانگیخته است، از همه نیروهای نظام انتظار می رود که زمینه موفقیت های بیشتر دولت در حوزه های داخلی و خارجی را فراهم آورند.
از دیگر سو، رفع بحران های اقتصادی و رسیدن به شکوفایی اقتصادی که یکی از مهمترین مولفه های عزت ملی است بدون شک مستلزم گفتگوی فراگیر ملی در میان نخبگان سیاسی کشور و توسعه روابط بین المللی ایران است. بدیهی است گسترش فضای گفت و گوی ملی، اعتماد به سرمایه های اجتماعی و گسترش مشارکت اجتماعی، به مشارکت در حوزه اقتصادی، افزایش ثروت ملی و ثبات اقتصادی خواهد انجامید. همان طور که حضرت عالی در پیام نوروزی خود نیز اشاره فرمودید، حل مشکلات داخلی در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی از مسیر اخلاق و پیاده سازی آن در سیاست می گذرد. بنابر این، بر همه دست اندرکاران امور فرض است که با گسترش اخلاق عملی و ارزش نهادن به رای و نظر مردم، آن را مبنای سیاست گذاری های کلان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی قرار دهند. تنها با آشتی ملی، گسترش فضای گفت و گوی ملی و اخلاق مداری در حوزه سیاست است که میتوان بحران ها و اختلافات سال های اخیر را پشت سر گذاشت.
بر این اساس ما امضاء کنندگان زیر، پشتیبانی مجدد خود را از سیاست های داخلی و خارجی جنابعالی و دولت تدبیر و امید که همواره دغدغه پیشرفت و تعالی کشور عزیزمان ایران و سرافرازی و عزت نظام جمهوری اسلامی را داشته اید، اعلام می داریم و آرزوی توفیقات روزافزون را برای حضرت عالی و دولت تدبیر و امید داریم.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس