تاریخ انتشار: ۲۱ بهم ۱۳۹۴
/گزارش تکمیلی/

چکیده خواسته ما در قانون اساسی است. قانونی که بزرگان این کشور آن را تصویب کرده و ملت هم به آن رأی دادند. ما نه چیزی بیش‌تر از آن می‌خواهیم و نه چیزی کم‌تر.

به گزارش “گذارنیوز” اولین همایش سراسری جوانان اصلاح طلب با نام “جوانان،انقلاب،انتخابات” به همت شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران در سالن همایش های فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد.

این مراسم که قرار بود در ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۹ بهمن ماه برگزار شود با چندین دقیقه تاخیر برگزار شد.مسئولین جهاد دانشگاهی با تمام وعده ها قرار بود که سالن را در اختیار مسئولین برگزار کننده همایش بگذارند که این امر محقق نشد و در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه روز دوشنبه درهای سالن به روی مسئولین باز شد.

مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید با صوت استاد موسوی بلده آغاز شد.اولین سخنران مراسم محسن ابراهیمی دبیر شاخه جوانان حاما بود که ضمن ارائه گزارش از روند پیر شدن سطح مدیران دولتی ابراز نگرانی کرد و گفت جوانان همواره با برنامه و تجربه ضمن احترام به بزرگان و استفاده از تجربه ایشان آماده پذیرش مسئولیت های مهم هستند.وی خاطرنشان کرد:جوانان هیچگاه در انتخابات نا امید نشده و نخواهند شد.

دومین سخنران این همایش دکتر کواکبیان دبیرکل حزب مردمی سالاری بود وی با انتقاد از دولت گفت:مردم باید در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشند و بدون اراده ملت، مردم‌سالار نخواهیم بود. لذا عقد و اخوت و حزب مردم‌سالاری و حزب اراده ملت را همین جا اعلام می‌کنم.

وی گفت: تمام مسئولانی که امروز مسئول هستند در زمان انقلاب زیر ۴۰ سال داشتند، ولی امروز که چندین سال از انقلاب گذشته، برخی از آنها میزهای خود را رها نمی‌کنند.

کواکبیان تصریح کرد: اگر جوانان نبودند، امام(ره) پشتوانه‌ای برای انقلاب کردن نداشت. جوانان نقش بسیار مهمی در پیروزی انقلاب داشتند.

وی افزود: من ۱۸ سال داشتم که مسئول ستاد آقای روحانی در آن سال‌ها بودم. جوانان باید فعال باشند و در عرصه‌های مختلف خود را نشان دهند.

کواکبیان ادامه داد: به دولت علی‌رغم اینکه طرفدارش هستم، انتقاد دارم، زیرا این دولت جوان‌گرایی‌اش کم است. در بحث وزرا و مسئولان، دولت بیش‌تر باید از جوان‌ها استفاده می‌کرد.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای ما در شورای اصلاح‌طلبان، بحث جوان‌گرایی بود. اصلاً این جوان‌گرایی از آموزه‌های دینی ما است و پیامبر(ص) یک جوان در حدود ۱۹ ساله را فرمانده یک لشکر کرد.

کواکبیان خاطرنشان کرد: اگر جوانان نبودند، انقلاب هم نبود، امروز اگر شما جوانان، خانواده‌ها و بستگان خود را برای حضور در انتخابات تشویق نکنید، مسلماً با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

وی تأکید کرد: هرچند من معتقدم رد صلاحیت‌ها ممکن است سلیقه‌ای صورت گرفته باشد که در این راستا خیلی از سرمایه‌های انقلاب مورد بی‌مهری قرار گرفتند، ولی افراد ناشناخته‌ای که می‌توانند در لیست اصلاح‌طلبان قرار بگیرند، وجود دارند.

سومین سخنران همایش سراسری جوانان اصلاح طلب دکتر احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت در سخنانی گفت:چکیده خواسته ما در قانون اساسی است. قانونی که بزرگان این کشور آن را تصویب کرده و ملت هم به آن رأی دادند. ما نه چیزی بیش‌تر از آن می‌خواهیم و نه چیزی کم‌تر.

وی افزود: حزب ما، حزبی است که توسط جوان‌ها تشکیل شد و از سال ۶۹، زمانی که همه ما دانشجو بودیم، کار را با این حزب شروع کردیم و تداوم این تشکیلات هم باز با جوانان است.

حکیمی‌پور در خاتمه اظهار داشت: ان‌شاءالله بتوانیم در کنار تمام اصلاح‌طلبان و در کنار نظام در ساختار مملکت به دور از بداخلاقی‌ها و تنش‌ها نقش کوچکی داشته باشیم.

 دکتر محمد رضا عارف نیز طی سخنرانی خود در این همایش گفت:پیروزی ما در صحنه‌های مختلف مدیون حضور جوانان است. ما پل عبور جوانان هستیم و با افتخار باید این مسئولیت را به انجام برسانیم. در سال‌های گذشته ما نتوانستیم توانمند سازی جوانان را به درستی انجام دهیم و در این حوزه غفلت کردیم.

عارف تاکید کرد: جوانان در هفته‌های آینده یک امتحان بزرگ را دارند و این امتحان را نباید به شب آخر موکول کرد. ما از امروز باید خودمان را برای این امتحان که در ۷ اسفند برگزار می‌شود، آماده کنیم تا شب امتحان راحت بخوابیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: جوانان در امتحانات مختلف درخشیده‌اند در جبهه شاهد حضور چشمگیر جوانان بودیم که یا احزاب یا یکی از تشکل‌های دانشجویی باید این مسئله را تحلیل کند.

وی خاطرنشان کرد: جوانان دهه ۶۰ بدون کوچکترین تجربه‌ای مسئولیت را به عهده گرفتند ولی جوانان دهه ۹۰ بیش از ۳۰ سال تجربه دارند و اگر به آنها میدان دهند خودشان را نشان خواهند داد.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان ادامه داد: جوانان ویژگی‌های خاصی دارند که شاید برخی از آنها مختص به جوانان ایرانی باشد مانند تعهد، درک بالای سیاسی، عبور از منافع شخصی و پایبندی به شعارها و آرمان‌های انقلاب.

وی با بیان اینکه سهم اصلی در خلق حماسه ۹۲ متعلق به جوانان است، گفت: این سهم شاید انحصارا در اختیار جوانان باشد. جوان‌ها در آن سال بزرگترها را به جلو هل دادند و نتیجه آن شکل‌گیری دولت تدبیر و امید و برجام شد و انشاءالله نتایج بعدی آن برجام‌های مختلف باشد.

عارف افزود:‌در قاموس جوانان قهر معنا ندارد و باید یک حماسه دیگر بیافرینند. امروز عقلانیت و اخلاق در بین جوانان ما حاکم است آنهم زمانی که این دو ویژگی در حال نایاب شدن بود.

رئیس بنیاد ملی ایرانیان با بیان اینکه جوانان در انتخابات ریاست جمهوری یک گام بلند برداشتند، گفت: آنها باید در انتخابات اسفند سال جاری گام دوم را با شتاب بیشتری بردارند. ما باید در زمان کمی که داریم تلاش و جدیت داشته باشیم تا مردم را به صحنه بیاوریم. کشور و جریان اصلاحات نیاز به حضور مردم دارد.

عارف ادامه داد:‌ ما به دنبال استمرار جریان تدبیر و امید هستیم و حضور مردم نیاز حیاتی داریم. کشور ما به خاطر افراط و تفریط هزینه‌های بسیاری داده است و ما باید تلاش کنیم مجلسی ایجاد شود که در راس امور باشد.

وی اظهار داشت: مجلس نیاز به متخصصین دردمند دارد و خدا را شاکریم در بین ثبت‌نام کنندگان چهره‌های متخصص زیادند. البته از یک طرف هم گلایه داریم که چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شده‌اند ولی امیدواریم با همین چهره‌های جوان مجلس قدرتمندی را تشکیل دهیم.

عارف تصریح کرد: جوانان باید در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشند و شرایط ماندگاری را رعایت کنند. البته ممکن است شرایط ماندگاری امروز با دیروز متفاوت باشد. باید به آینده امید داشت و نباید در بی‌مهری‌ها و کم‌لطفی‌ها و در گذشته متوقف شد.

وی گفت: باید اخلاق، عقلانیت وتدبیر را رعایت کرد و برای رسیدن به اهداف سعه صدر داشت. نباید از میدان حضور قهر کرد و باید از مخافل حاشیه‌ای دوری کرد. قهر کردن و کنار کشیدن در گفتمان اصلاحات معنایی ندارد. و اگر در گذشته توسط برخی جریان‌های چنین اتفاقاتی افتاد همه آنها فهمیدند اشتباه کردند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش حزب اراده ملت ایران که با عنوان «جوانان، انقلاب، انتخابات» برگزار شد، گفت:نقش جوانان در تحولات اجتماعی قابل انکار و تردید نیست و قیام ۱۵ خرداد، چون قشر جوان و تحصیل‌کرده وجود نداشت، به‌راحتی سرکوب شد. ولی در سال ۵۷ با حضور این قشر انقلاب به پیروزی رسید.

وی افزود: اهمیت و نقش قشر جوان امروز هم همچنان باقی است و اگر می‌خواهیم انقلاب در مسر خودش حرکت کند، باید قشر جوان دانشگاهی و تحصیل‌کرده در صحنه حضور داشته باشد.

مطهری افزود: ما باید نسل جوان را بسازیم و با زبان خودش با این نسل سخن بگوییم. آن وقت خواهیم دید که جوان حقیقت‌جو است و در فطرت الهی خودش باقی مانده است و باید به همین دلیل از نیروی جوان استفاده کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما همواره باید از راهی که در انقلاب طی شده، ارزیابی داشته باشیم تا ببینیم در رابطه با آرمان‌های انقلاب در کجا قرار داریم.

وی گفت: قطعاً ما دچار آسیب‌هایی هستیم،‌ اما می‌توانیم ادعا کنیم که ایران تنها کشوری است که استقلال سیاسی دارد و با اشاره سفرای آمریکا و انگلیس تصمیم نمی‌گیرد.

مطهری ادامه داد: در رابطه با اقتصاد نیز به استقلال رسیده‌ایم، اما در رابطه با آزادی بیان، در دوره‌هایی موفق بوده‌ایم و در دوره‌هایی نیز مشکل داشته‌ایم. در دولت اصلاحات و در مقاطعی از دولت نهم، وضعیت خوب بود، ولی بعد از سال ۸۸ و در دولت دهم، ما در رابطه با آزادی بیان مشکل داشتیم که این به ضرر انقلاب است و باید اصلاح شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در بحث عدالت قطعاً کارهایی شده، گفت: متأسفانه در این رابطه شکاف‌های طبقاتی وجود دارد، نشان می‌دهد در این حوزه موفق نبوده‌ایم. فقدان عدالت در جامعه باعث می‌شود دو قشر نامتعادل ایجاد شود.

مطهری افزود: ما در بحث اخلاق و معنویت هم قطعاً دچار آسیب هستیم و آن اخلاق و خلوص نیتی که در اوایل انقلاب وجود داشت، امروز وجود ندارد که این یک آفت بزرگ برای کشور است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برای رسیدن به یک هدف مقدس نمی‌شود از یک وسیله نامقدس استفاده کرد، گفت: ما اگر خودمان را حق می‌دانیم، نمی‌توانیم از هر وسیله‌ای برای پیروز شدن بر رقیب استفاده کنیم.

وی افزود: ما امروز دچار رخنه فرصت‌طلبان هستیم و در خلوص نیت کمبود داریم و همین‌هاست که باعث تفرقه شده است.

مطهری تأکید کرد: اولویت مجلس آینده، اقتصاد و سیاست داخلی است، ما نباید از مشکلات مردم غافل شویم، مشکل امروز مردم، مشکلات اقتصادی و رکود است و باید این مشکل حل شود، اما نباید از سیاست داخلی هم غافل شویم و به تعبیر رئیس‌جمهور برجام داخلی هم اجرا شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: نوع برخورد با رسانه‌ها باید اصلاح شود، گام بلندی در سال ۹۲ برداشته شد، ان‌شاءالله در اسفند هم گام بعدی برداشته شود.

مطهری خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا یک خانه‌تکانی در مجلس انجام شود. با یک مجلس قوی خیلی از کارها را می‌شود انجام داد و در بسیاری از امور می‌شود وارد شد.

وی تأکید کرد: در مجلس هشتم و نهم برخی از مسائلی که در قانون اساسی وجود دارد، از دید برخی نمایندگان انگار وجود نداشت، مثلاً در رابطه با مرگ ستار بهشتی، ما خواستیم که مسئولان مربوطه بیایند و دلیل را بیان کنند، ولی این‌چنین نشد.

در پایان این مراسم بیانیه ی شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران توسط پیام فیض قرائت شد که در این بیانیه از رد صلاحیت های گسترده و قانون نظارت استصوابی در شورای نگهبان که باعث رد صلاحیت رزمندگان دفاع مقدس شده است انتقاد شد.همچنین از مفاد این بیانیه تلاش همه جوانان و احزاب کشور برای جلوگیری از ورود تندروها به مجلس با استفاده از ابزار عقلانیت و آرامش و از طریق صندوق رای تاکیید شد.

در این مراسم علاوه بر سخنرانان،شخصیت های اصلاح طلب از جمله علیرضا محجوب،پروانه مافی،ولی الله شجاع پوریان،دکتر مصطفی کرمی عضو تایید شده حزب اراده ملت ایران،حسن رنجبر رئیس ستاد حزب حاما و دکتر معروف صمدی قائم مقام دبیرکل حاما حضور داشتند.

۴۲۱۲۲۲۴۴۹_۲۲۸۱۴ (Copy)

۴۲۱۲۳۷۸۹۳_۱۰۴۴۶۴ (Copy)

کواکبیان

۱۴۵۴۹۴۸۹۹۷۶۵۶_borna ghasemi-13

۴۲۱۳۳۰۰۵۰_۱۸۰۶۲ (Copy)

۴۲۱۳۲۱۲۵۴_۲۲۵۱۸ (Copy)

۴۲۱۳۰۷۹۷۵_۱۰۳۴۳۸ (Copy)

۴۲۱۳۱۳۰۱۳_۲۸۶۱۰ (Copy)

۱۴۵۴۹۴۸۹۹۶۸۶۰_borna ghasemi-8 ۱۴۵۴۹۴۸۹۹۷۲۰۴_borna ghasemi-10

۱۴۵۴۹۴۸۹۹۶۳۴۶_borna ghasemi-4

۸۱۵۹۳۵۴۵۵_۱۶۴۳۱۱ (Copy)

۴۲۱۸۳۱۶۴۴_۱۳۷۳۴ (Copy)

۴۲۱۲۲۵۸۵۸_۱۸۲۴۵ (Copy)

۴۲۱۳۲۴۸۸۰_۱۰۴۱۷۸ (Copy)

مصطفی کرمی

jpg

۱۴۵۴۹۴۸۹۹۷۹۶۸_borna ghasemi-15

jpg (5)

مطهری

پیام فیض پیام فیض

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس