تاریخ انتشار: ۱۴ بهم ۱۳۹۴

دبیر کمیته ی جوانان حزب اعتماد ملی در استان قم در نامه ای خطاب به مسئول کمیته جوانان اصلاح طلب استان قم پیشنهاد برگزاری نشستی عمومی در راستای تحکیم وحدت و افزایش همگرایی با حضور و دعوت از همه جوانان اصلاح طلب استان را مطرح کرد . مشروح این نامه به شرح زیر می باشد.

به گزارش “گذارنیوز” متن نامه بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

دبیر محترم کمیته جوانان اصلاح طلب استان قم
برادر ارجمندم جناب آقای ابوالحسنی

با سلام و تحیت
در ابتدای سخن از زحمات و مجاهدت های جنابعالی و سایر برادران فرهیخته و خواهران فرزانه که با فعالیت در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و به ویژه در عرصه های سیاسی هم چنان بیرق «اصلاح طلبی» را در قم بر افراشته نگاه داشته اند، صمیمانه تشکر می نمایم و ان شاء الله که در نزد حق مأجور باشید و اما بعد.

با لطف خداوند و به درخواست سرور ارجمندم جناب حجت الإسلام و المسلمین کمره ای دبیر محترم حزب اعتماد ملی در استان و همزمان با سفر قائم مقام دبیر کل محصور حزب اعتماد ملی جناب حجت الإسلام و المسلمین منتجب نیا به قم، حقیر به عنوان نماینده و دبیر کمیته ی جوانان حزب اعتماد ملی در استان قم منصوب گشته ام. باشد که خدمتگزار شایسته ای در این راه باشم.

از این رو بر حسب وظیفه ذکر چند نکته را لازم دانسته که به شرح زیر به اطلاع میرسانم:

اولاً؛ با توجه به شرایط حساس کنونی شایسته است با به کارگیری عقل و خرد جمعی و حرکت بر محور آیه ی شریفه ی «فبشّر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه» قدم برداریم؛ زیرا که همواره جناح مقابل چشم امید به تفرقه و اختلاف داخلی اصلاح طلبان بسته است و نیک می دانند که وحدت درونی جبهه اصلاحات به حتم به پیروزی این جناح منجر خواهد شد. علی ایّ حال شایسته است که استبداد رأی و حرکت فردی کنار گذاشته شود و با عزم و اراده ی جمعی در جهت نائل آمدن به اهداف عالیه حرکت کنیم.

ثانیاً؛ همان طور که مستحضر هستید امروز رخوت و سستی موجبات رکود و انفعال را در جوانان و به ویژه قشر دانشجو پدید آورده است. خروج از این بحران و حرکت در جهت صحیح نیازمند تدابیر عقلایی و خردمندانه است که این مهم جز با مشارکت جمعی میسر نخواهد شد. بدین جهت توصیه میکنم که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان برنامه ای جامع و بلند مدت را تدوین نموده تا نقشه ی راه و اهداف، مشخص و معین شوند و از انشقاق و اختلافات جلوگیری شود.

ثالثاً؛ یکی از ارکان اصلی و اساسی در نظام جمهوری اسلامی ایران، نقش و جایگاه دین و شریعت است. حضور مراجع عظام، علما و شخصیت های برجسته ی دانشگاهی و حوزوی در شهر مقدس قم موهبتی بس عظیم است که می بایست برای جوانان زمینه ی بهره وری از این ذخیره های معنوی را به نحو احسن و شایسته فراهم کنیم. مخصوصاً که فی الحال تحریفات و تأویلات نادرست و مغرضانه ی جناح مقابل از دین مبین اسلام، موجب انحصار طلبی در زمینه ی مسائل دینی برای آنها شده است و محققاً این امر، دین گریزی و دین ستیزی را در جوانان اصلاح طلب به همراه داشته است. حال آن که جریان اصلاح طلبی همواره جریانی ایمانی، قلبی و دینی بوده است. بر ماست که در اسرع وقت در این زمینه تدابیری بیندیشیم و اجازه ندهیم که اصلاح طلبی از محور اصلی خود فاصله بگیرد و به جریانی ضد دین بدل گردد.

به هر تقدیر با توجه به نکاتی که مطرح شد از شما درخواست می کنم تا در اسرع وقت نشستی عمومی در راستای تحکیم وحدت و افزایش همگرایی با حضور و دعوت از همه جوانان اصلاح طلب استان برگزار نمایید.

در آخر از درگاه خداوند متعال برای شما و سایر دوستان عزیز آرزوی توفیقات روز افزون را دارم و امیدوارم که با همدلی و مشارکت جمعی جوانان موجبات سربلندی و سرافرازی ملت شریف ایران حاصل گردد.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

مهرداد گریوانی
قم المقدسه
چهاردهم بهمن ماه ۱۳۹۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس