تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۴
مخوف ترین سلاح های روسیه;

نشریه آمریکایی نشنال اینرست فهرست مدرنترین تسلیحات نسل آینده ساخت روسیه را منتشر کرده است که به عقیده این نشریه، ناتو باید در ماه ها و سال های آینده به آن توجه کند.

ماپیمای جنگنده “ت-۵۰”
به عقیده “نشنال اینترست”، هواپیمای جنگنده “ت-۵۰” از برجسته ترین دستاوردهای روسیه در چارچوب برنامه مدرنیزاسیون صنعت دفاعی است که به عنوان هواپیمای نامرئی نسل پنجم طراحی شده و برای جایگزینی هواپیماهای “سوخو-۲۷” و مدل های مدرنیزه شده آن مورد اسفاده قرار خواهد گرفت. به نوشته این نشریه، این جنگنده دست کمی از جنگنده آمریکایی “ف-۲۲” ندارد.

هواپیمای بمب افکن استراتژیک “پاک دا”
شرکت روسی “کا ب توپولف” در حال طراحی هواپیمای بمب افکن دوربرد “پاک دا” است که نوعی از بمب افکن های جدید استراتژیک روسیه خواهد بود. هنوز اطلاعاتی در باره مشخصات فنی این هواپیما در دست نیست اما نشریه آمریکایی معتقد است این هواپیما با سرعت مافوق صوت پرواز خواهد کرد.

 پلاتفرم “آرماتا”
“نشنال اینترست” در فهرست خود به ویژه به مجموعه ای از خودروهای زرهی اشاره می کند که بر پایه پلاتفرم “ارماتا” در روسیه طراحی و ساخته می شوند. این طرح شامل تانک ها، نفربرها و توپ های خود کششی است که به مدرن ترین سیستم های الکترونیکی مجهز خواهند بود.
رادارها و سیستم های جنگ الکترونیک
به نوشته “نشنال اینترست”، رادارها و سیستم های جنگ الکترونیک که در روسیه ساخته می شود، با سیستم های مشابه ساخت آمریکا و بعضی از دیگر کشورهای ناتو قابل مقایسه است و از بعضی لحاظ حتی برتر از آنها می باشد. از جمله این سیستم ها، سیستم موسوم به “کراسوخا ۴” است که برای پوشش نیروها، مراکز فرماندهی و سامانه های پدافندی مورد استفاده قرار می گیرد.
زیردریایی های اتمی
نشریه آمریکایی خاطر نشان می کند روسیه همواره زیردریایی های بسیار پیشرفته داشته است. طبق اطلاعات این نشریه، در حال حاضر نسل جدید زیر دریایی ها در روسیه ساخته می شود که جایگزین زیردرایی های کلاس “گرانیت، “باراکودا” و “آنتی” خواهد شد.

  • هماپیمای جنگنده ت-50
  • زیردریایی های اتمی
  • کراسوخا ـ 4، جدیدترین سامانه جنگ الکترونیک روسیه

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس