تاریخ انتشار: ۳۰ آبا ۱۳۹۴
فرماندار قرچک:

نماینده‌ای که قانونگذار است و حالا در حوزه انتخابیه‌اش رهبری قانون‌شکنان را به دست گرفته است.

 نماینده مجلس حالا وارد معرکه انتخابات شده است و همایش رقبا را به هم می‌ریزد و حتی وزیر کشور را نیز تهدید می‌کند که او را به مجلس خواهد کشید. وزیر کشور شخصا وارد ماجرا شده و دستور پیگیری قضایی ماجرا را صادر کرده است. رحمانی فضلی بهتر از هر کسی می‌داند اگر قرار باشد در آستانه انتخابات گروهی اینگونه وارد میدان انتخابات و باعث اخلال در برنامه‌ها شوند، در روزهای حساس انتخابات سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. فرماندار قرچک هم دنباله‌رو همین سیاست است و می‌گوید اجازه نخواهد داد هیچ فردی با هر سمتی باعث به هم ریختن برنامه‌های مجوز‌دار گروه‌های شناسنامه‌دار شود.

 او بسیاری از ادعاهای نقوی‌حسینی، نماینده مجلس را که رهبری تجمع‌کنندگان روز پنجشنبه دشت ورامین را عهده‌دار بود، تکذیب می‌کند و به «اعتماد» می‌گوید: آقای نقوی حسینی برای درپوش گذاشتن روی اقدامات غیرقانونی خود چنین حرف‌هایی را می‌زند. وقتی از او می‌پرسم آیا پیش از برگزاری همایش نقوی حسینی در این مورد با او صحبت‌ کرده یا هشداری داده است با عتاب می‌گوید: نقوی‌حسینی در مقام و مسوولیتی نیست که بخواهد به من هشدار دهد یا بگوید چه کسی در حوزه فرمانداری من حق سخنرانی یا اجازه برگزاری برنامه دارد و چه کسی ندارد؟ من به عنوان فرماندار تصمیم می‌گیرم و اجازه نمی‌دهم افراد اینگونه باعث ناامنی شوند.

مسعود مرسل پور مانند رییسش در ساختمان فاطمی با جدیت حرف می‌زند و نمی‌تواند خشم خود را از این ماجرا در صدایش پنهان کند. خشم از نماینده‌ای که قانونگذار است و حالا در حوزه انتخابیه‌اش رهبری قانون‌شکنان را به دست گرفته است. در ادامه گفت‌وگوی «اعتماد» با فرماندار ورامین را بخوانید.

برنامه همایش اصلاح‌طلبان در قرچک مجوز فرمانداری را داشته؟
بله، این برنامه کاملا قانونی و با مجوز فرمانداری برگزار شد.

چه زمانی مجوز برای این برنامه صادر شده است؟
حدود یک هفته پیش بود که مجوز برای برگزاری این برنامه از سوی فرمانداری صادر شد.

تجمع‌کنندگان و مخالفان برگزاری همایش چطور؟ آیا آنها هم اقدامی برای اخذ مجوز کرده بودند؟
خیر، این تجمع بدون مجوز و غیرقانونی بود.

زمانی که شما مطلع شدید عده‌ای بدون مجوز در محل برگزاری تجمع کردند و قصد برهم زدن آن را دارند آیا اقدامی را انجام دادید؟
بله، نیروهای انتظامی وارد شدند و تجمع غیرقانونی را متفرق کردند. شما اگر توجه داشته باشید در سایت‌ها و فضای مجازی هم به این مساله اشاره شده بود و بسیاری از نیروی انتظامی به دلیل اقدام به موقع‌شان تشکر و قدردانی کردند.

گفته شده تلفن همراه شما در زمان وقوع اتفاق خاموش بوده و پاسخگو نبوده‌اید؟
خیر، من و شورای تامین استان در جلسه بودیم و در این جلسه فرمانده نیروی انتظامی و رییس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان قرچک هم حضور داشتند. موبایل من روشن بود و مرتب به من گزارش داده می‌شد و من لحظه به لحظه در جریان اتفاقات بودم و هم با برگزار‌کنندگان و هم ماموران انتظامی حاضر در محل در ارتباط تلفنی بودم.

آقای نقوی حسینی در گفت‌وگویی که با «اعتماد» داشتند ادعا کردند محافظان آقای موسوی لاری اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند. آیا شما از این اتفاق خبر دارید؟
این ماجرا به هیچ عنوان صحت ندارد و من قویا آن را تکذیب می‌کنم. آقای نقوی حسینی برای در پوش گذاشتن روی کار غیرقانونی خود اینگونه ادعاها را مطرح می‌کنند. اصلا چنین داستانی صحت ندارد.

آیا پیش از برگزاری برنامه، آقای نقوی حسینی در مورد همایش به شما هشداری داده بودند که نباید چنین برنامه‌ای برگزار شود یا اینکه اعتراض کنند که چرا مجوز برگزاری برنامه به اصلاح‌طلبان را داده‌اید؟
چنین کاری اصلا در حوزه مسوولیت‌های آقای نقوی‌حسینی نیست و نمی‌تواند چنین صحبتی را با من بکند. من رییس شورای تامین هستم و من تصمیم می‌گیرم چه گروهی و چه کسانی می‌توانند در حوزه من سخنرانی و برنامه داشته باشند.

چه اقداماتی برای پیگیری تخلفات انجام خواهید داد؟
ما در دولت تدبیر و امید با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین فرمایشات آقای رییس‌جمهور به دنبال حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی هستیم. عده‌ای هم به دنبال این هستند که به هر قیمتی شده رای بیاورند و جایگاه خود را در مجلس حفظ کنند. ما به دنبال اصل مقبولیت و مشروعیت نظام و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای هستیم. طبق دستور استاندار محترم تهران تمام احزاب و گروه‌های شناسنامه‌دار که در چارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی هستند، می‌توانند با گرفتن مجوز اقدام به برگزاری برنامه کنند و ما هم موظف هستیم امنیت آنها را تامین کنیم.

من هم به عنوان رییس شورای تامین هر گروهی که در این چارچوب باشد و برای اخذ مجوز برگزاری برنامه مراجعه کند را با آغوش باز استقبال می‌کنم و مجوز را برای‌شان صادر خواهم کرد. از این به بعد هم هر گروه و شخصی که بخواهد تجمعی را بدون اخذ مجوز برگزار کند بر اساس سیاست‌های کلی نظام و دولت جلوی آن را خواهم گرفت و برخورد قانونی خواهم کرد.

‌ آیا شخص وزیر کشور با شما تماسی در این مورد داشتند؟
اینکه من با شخص وزیر صحبت کرده‌ام یا نه مساله مهمی نیست و به نوعی مسائل داخلی ما شمرده می‌شود اما نکته مهم این است که وزارت کشور به‌شدت پیگیر این ماجراست و به حمدالله تا الان از عملکرد و پیگیری‌های ما در این مورد هم راضی بودند.

قبلا هم‌چنین برنامه‌هایی در حوزه فرمانداری شما برگزار شده بود؟
به جرات می‌توانم بگویم این نخستین بار پس از پیروزی انقلاب بود که مجوز برگزاری چنین برنامه‌ای در قرچک صادر شده است. من تمام‌قد پای این اقدام خود ایستاده‌ام و از مجوزی که برای برگزاری این برنامه صادر کردم دفاع می‌کنم. برای من هم مهم نیست که این گروه‌ها از کدام جناح هستند، در صورتی که در چارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی باشند من به آنها مجوز برگزاری برنامه را خواهم داد و امنیت آنها را نیز تامین خواهم کرد.

‌ آقای نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با «اعتماد» گفته‌اند اصلا گروهی به نام شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان یا اصلاح‌طلبان در قرچک وجود ندارند که مجوزی برای برنامه آنها صادر شده باشد؟
این چه حرفی است که آقای نقوی‌حسینی می‌گویند؟ در سال ٩٢ نزدیک به ۶٠ یا ٧٠درصد مردم اینجا به آقای روحانی رای دادند و همه کسانی که در این شهر در حمایت از آقای روحانی فعالیت می‌کردند نیروهای اصلاح‌طلب این شهر بودند. پس کسانی که در این دوره آمده‌اند و به آقای روحانی که کاندیدای مورد حمایت اصلاح‌طلبان بوده است رای دادند چه می‌شوند؟ آیا اینها اصلاح‌طلب نیستند ؟ آقای نقوی حسینی تصورات خودش را بر زبان آورده است. در حوزه فرمانداری من هم مانند همه جای کشور مردم با گرایشات سیاسی متفاوت حضور دارند و من از فعالیت هر گروهی که در چارچوب قانون باشد چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا استقبال می‌کنم.

‌از حادثه روز پنجشنبه آیا فیلمی هم در دست شما وجود دارد؟
بله، همه اتفاقات روز پنجشنبه حداقل توسط ١٠ دوربین ثبت شده است و ما همه این فیلم‌ها را در اختیار داریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس