تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۴

منابع عراقی از هلاکت یکی از خطرناک‌ترین سرکردگان گروهک تروریستی تکفیری داعش در استان صلاح الدین عراق خبر دادند.

به گزارش “گذارخبر”  پایگاه خبری المسله، نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی در ادامه عملیات خود علیه گروهک تروریستی داعش در استان صلاح الدین، یکی از خطرناک‌ترین سرکردگان تکفیری‌ها را از پای درآوردند.

یک منبع امنیتی در این باره گفت نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی، پس از درگیری با گروهی از تروریست‌های داعشی در منطقه قراج در شهر الحویجه واقع در استان صلاح الدین، یکی از سرکردگان آنها را به هلاکت رساندند.

این منبع افزود نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی، محمد عواد عدو ملقب به ابوحدید را در این درگیری‌ کشتند که وی یکی از خطرناک‌ترین سرکردگان گروه تروریستی داعش و عامل کشتار صدها غیرنظامی بی‌دفاع به شمار می‌رفت.

تازه ترین دستاوردهای نبرد فراگیر با تروریسم تکفیری در عراق

عملیات نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی و عشایر برای پاکسازی برخی مناطقی که تحت اشغال تروریست‌های تکفیری داعش قرار دارد، امروز نیز ادامه یافت و نیروهای عراقی به دستاوردهای جدیدی دست یافتند.

بر اساس این گزارش، عملیات الانبار از ادامه پیشروی نیروهای این واحد به سمت اهداف ترسیم شده در استان خبر داد.

نیروهای عملیات الانبار حمله تروریست‌های تکفیری در محور شمالی را دفع کردند.

در حمله هوایی به مخفیگاه‌ها و مواضع داعشی‌ها در منطقه البوذیاب، یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده و سه انبار سلاح آنها منهدم شد.

یگان مبارزه با تروریسم عراق هم از کشف سه کامیون حامل مواد منفجره در شمال دانشگاه‌ الانبار و خنثی سازی آن خبر داد.

نیروهای این یگان با همکاری نیروهای پلیس فدرال با پیشروی در خط الصد در بیجی، محله التامیم، شش تروریست داعشی را از پای درآوردند و سه خودروی آنها را منهدم کردند.

عملیات بغداد هم از پاکسازی دو منزل از بمب‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها در جریان عملیات پاکسازی پل التفاحه و النعیمیه و گلوله باران مخفیگاهی خبر داد که گروهی از تروریست‌ها در آن پنهان شده بودند که در نتیجه این حمله، این مخفیگاه منهدم شد که علاوه بر تروریست‌ها، مقادیری بمب و خمپاره در آن جاسازی شده بود.

در منطقه العبید(ابوغریب) هم عملیات نیروهای عراقی به کشته شدن یک تروریست و انهدام یک خمپاره انداز و انبار مهمات منجر شد.

عملیات استان بابل هم از عملیات این نیروها در مناطق البوعلوان-ناحیه القاسم و دستگیری دو تروریست تحت پیگرد بر اساس ماده چهار تروریسم خبر داد.

عملیات دجله هم به دستگیری ۶ فرد تحت پیگرد بر اساس ماده چهار تروریسم و کشف چهار بمب و به غنیمت گرفته شدن چند اسلحه کلاشینکف و یک تیربار و تعدادی گلوله در ادامه این عملیات اشاره کرده است.

عملیات سامراء هم از عملیات مشترکی در مناطق مکیشیفه، الخالیه و الکریه خبر داد که به پاکسازی ۶ ساختمان مسکونی از بمب‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها و دستگیری یک تروریست تحت پیگرد منجر شد.

همچنین در حملات هوایی به مخفیگاه‌ها و مواضع تروریست‌های داعشی در مناطق مختلف، ده‌ها نفر کشته و ۱۰ انبار، یک نفربر، دو خودروی بمبگذاری شده و چهار مخفیگاه دشمن منهدم شد.

انفجار در میدان النسور بغداد

خبر دیگر اینکه دست‌کم یک غیرنظامی در انفجار بمب در میدان النسور بغداد جان خود را از دست داد.

یک منبع امنیتی یک بمب چسبان در یک دستگاه خودروی دولتی هنگام عبور این خودرو در میدان النسور در غرب بغداد منفجر شد که به کشته شدن راننده و زخمی شدن سه غیرنظامی منجر شد که در نزدیکی محل وقوع حادثه حضور داشتند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس