تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۴

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت قدرت‌های جهانی و تهران به توافقی که بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران را کنترل کند نزدیک شده‌اند و گفتگوهای طولانی میان طرفین در چند روز آینده با موفقیت خاتمه خواهد یافت. به گزارش گذارنیوز  وی گفت: «نمی‌توانم پیش‌بینی کنم حل این مساله چند ساعت طول می‌کشد. اما همه طرف‌ها معتقدند […]

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت قدرت‌های جهانی و تهران به توافقی که بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران را کنترل کند نزدیک شده‌اند و گفتگوهای طولانی میان طرفین در چند روز آینده با موفقیت خاتمه خواهد یافت.

ظریف

به گزارش گذارنیوز  وی گفت: «نمی‌توانم پیش‌بینی کنم حل این مساله چند ساعت طول می‌کشد. اما همه طرف‌ها معتقدند این موضوع در روزهای آینده حل‌وفصل می‌شود.»

وی افزود متن توافق تا ۹۱ درصد تکمیل شده است.

وی گفت : این رقم به مقدار متن تهیه شده -بدون در نظر گرفتن اهمیت و اولویت بندها- مربوط می شود.

ریابکف همچنین گفت : سخن گفتن از وجود توافقی آماده درباره پرونده هسته ای ایران در این لحظه نادرست است.

سرگئی ریابکوف گفت توافق میان ایران و شش قدرت جهانی موجب می‌شود کنترل بسیار عمیقی بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال شود.

وی گفت: اگر موفقیت حاصل شود و ما مطمئنیم حاصل می‌شود، منتقدان مطمئن خواهند شد کنترل بسیار عمیقی بر عناصر اصلی برنامه هسته‌ای ایران اعمال خواهد شد اما این مساله بر مبنای همکاری صورت خواهد گرفت.

وی همچنین از یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خاطر دیدار از تهران تشکر کرد و گفت این دیدار موجب شد وضوح بیشتری در مذاکرات حاصل شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس