تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند در دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما، گفت: اولین کارخانه داروسازی ایران به شیوه امروزی ۸۰ سال قدمت دارد .صنعت داروی ایران دارای سابقه طولانی است و تقریبا صاحب تمام خطوط دارویی در کشور هستیم. وی با بیان اینکه ۹۰خط تولید دارو در کشور داریم، اظهار کرد: در عین حال […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند در دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما، گفت: اولین کارخانه داروسازی ایران به شیوه امروزی ۸۰ سال قدمت دارد .صنعت داروی ایران دارای سابقه طولانی است و تقریبا صاحب تمام خطوط دارویی در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه ۹۰خط تولید دارو در کشور داریم، اظهار کرد: در عین حال ۱۶۰ شرکت تولید دارو در کشور وجود دارد که به شیوه‌های مختلف مانند تولید قراردادی فعالیت می‌کنند.

به گفته رییس سازمان غذا و دارو، سال گذشته صنعت دارو ۹۷.۵ درصد نیاز بازار داخلی را از نظر کمی تامین کرد و این سهم از نظر ارزش ۷۰ درصد بود. یک میلیارد دلار هم واردات دارو داشتیم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دیناروند با بیان اینکه جای نمایشگاه ویژه صنعت دارو در کشور در سال‌های گذشته واقعا خالی بود، افزود: تعیین هدف تولید برای جایگزینی واردات در واقع کوچک کردن صنعت داروی کشور است.

وی با اشاره به اینکه صنعت دارو باید از مرزهای کشور فراتر برود، گفت: رقابت بین شرکت‌های تولیدی در بازار داخلی روزب‌روز در حال سخت‌تر شدن بوده و برخی شرکت‌ها با استانداردهای بسیار بالا در حال ورود به بازار ایران هستند که رقابت را برای سایر شرکت‌ها دشوار خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس