تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۴
آخرین آمار ثبت‌نام‌ها تا ساعت 15:45؛

رئیس ستاد انتخابات کشور آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۵:۴۵ را ارائه داد.

به گزارش “گذارخبر”  محمدحسین مقیمی با حضور در جمع خبرنگاران به ارائه آخرین آمار ثبت‌نام‌کنندگان مجلس شورای اسلامی در ششمین روز پرداخت.

مقیمی درباره آخرین آمار ثبت نام کنندگان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساععت ۱۵:۴۵ گفت: تعداد ۸۱۶۷ نفر به عنوان مراجعه کنندگان برای ثبت نام در انتخابات به ستاد انتخابات کل کشور و ۲۰۷ مرکز فرمانداری استان های کشور حضور پیدا کرده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۷۰۳۳ نفر مدارک شان تکمیل و ۱۱۲۷ نفر در حال ثبت نام هستند.

رئیس ستاد انتخابات کل کشور درباره ترکیب جنسیتی ثبت نام کنندگان اظهار داشت: ۷۱۱ نفر از ثبت نام کنندگان از خانم ها و ۶۳۲۲ نفر نیز از آقایان هستند.

مقیمی درباره ترکیب سنی داوطلبان تصریح کرد: بیشترین سن ۷۵ و کمترین ۲۹ سال است. در رده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۲۸۰ نفر و در رده سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، ۱۲۸۲ نفر اقدام به نام نویسی کرده اند.

وی اضافه کرد: در رده سنی ۴۱ تا ۴۵ سال، ۱۲۲۶ نفر و در رده سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، ۱۳۲۸ نفر و در رده سنی ۵۱ تا ۵۵ سال، ۹۵۸ نفر نام نویسی کرده اند.

معاون سیاسی وزارت کشور در ادامه این مطلب خاطرنشان کرد: در رده سنی ۵۶ تا ۶۰ سال، ۶۱۴ نفر و در رده سنی ۶۱ تا ۶۵ سال ۲۳۳ نفر و در رده سنی ۶۶ تا ۷۰ سال، ۷۴ نفر و در رده سنی ۷۱ تا ۷۵ سال، ۲۶ نفر ثبت نام کرده اند.

مقیمی با بیان اینکه ۲۲۹۹ نفر از صبح امروز تا کنون با مراجعه ستاد انتخابات کل کشور و فرمانداری ها ثبت نام کرده اند، ابراز داشت: تعداد ۳۵۱ نفر مدرک کارشناسی، ۵۰۹۴ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۱۷۸ نفر دارای مدرک دکتری و ۳۷۹ نفر دارای مدرک حوزوی هستند.

وی ادامه داد: ۱۶ نفر تا کنون از اقلیت های دینی و ۵۲۳ نفر از نمایندگان ادوار مجلس نام نویسی کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات کل کشور در رابطه با جلسه مسئولان وزارت کشور با دادستانی کل کشور در خصوص روند استعلام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به دعوت از مسئولان دادستانی از روند بررسی صلاحیت ها که پاسخ استعلامات ما را می دهد، در محل دادستانی بازدید داشتیم و کار بخوبی در حال انجام است و امیدواریم در آن بازه زمانی به استعلامات هیات های اجرایی پاسخ داده شود.

مقیمی افزود: هم زمان با ثبت نام نامزدهای انتخابات تمامی مشخصات آنها به صورت مستقیم و آنلاین در اختیار چهار مرجع (ثبت احوال، وزارت اطلاعات، دادستانی کلی کشور و نیروی انتظامی) قرار می گیرد که بررسی صلاحیت نامزدها از این طریق انجام می شود.

وی تاکید کرد: آخرین روز ثبت نام از داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فردا است و از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد یافت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس