تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سازمان خواربار جهانی (فائو) در گزارشی ۷میلیارد جمعیت جهان را از نظر اینکه چه کار انجام می‌دهند، تفکیک کرده است. به نوشته روزنامه تعادل، شاید برای خیلی‌ها جای سوال باشد که ۷ میلیارد جمعیتی که در جهان وجود دارد به چه کاری مشغولند و در چه گروه سنی هستند. سازمان خواربار جهانی (فائو) در […]

[ad_1]

سازمان خواربار جهانی (فائو) در گزارشی ۷میلیارد جمعیت جهان را از نظر اینکه چه کار انجام می‌دهند، تفکیک کرده است.

به نوشته روزنامه تعادل، شاید برای خیلی‌ها جای سوال باشد که ۷ میلیارد جمعیتی که در جهان وجود دارد به چه کاری مشغولند و در چه گروه سنی هستند.

سازمان خواربار جهانی (فائو) در گزارشی به این موارد پرداخته است. به گزارش فائو، ۱۹درصد جمعیت جهان که ۴/۱ میلیارد نفر هستند در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند. این بخش غذای ۷میلیارد جمعیت جهان را تامین می‌کند. همچنین ۲۳ درصد جمعیت جهان که ۱٫۷میلیارد نفر هستند در کارهای خدماتی مشغولند اما گزارش فائو حاکی از این است که ۴۳۰میلیون نفر در جهان بیکار هستند که ۶درصد جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهد.

در بین مردم دنیا ۸۰۰میلیون نفر (۱۲درصد) در مشاغل صنعتی فعالیت می‌کنند. همچنین گزارش فائو نشان می‌دهد که ۵۷۷میلیون نفر از جمعیت جهان در سن بالای ۶۴ سال هستند که ۹درصد جمعیت ۷میلیارد نفری دنیا را شامل می‌شود.

 براساس این گزارش، ۲۶درصد جمعیت جهان معادل ۱٫۹میلیارد نفر کم سن و سال هستند که هنوز قادر به فعالیت و کار نیستند. گزارش سازمان خواربار جهانی نشان می‌دهد که ۵درصد جمعیت جهان که حدود ۴۰۰میلیون نفر هستند در کارهای شرکتی مشغول به‌کارند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس