تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴

“سمیره مرعی” وزیر زنان تونس، می گوید که ۷۰۰ تن از زنان این کشور به صفوف گروه داعش در سوریه پیوسته اند.

به گزارش “گذارخبر”  او همچنین نسبت به گسترش پدیدۀ تروریسم در بین زنان و کودکان کشورش ابراز نگرانی کرده است. وزیر زنان تونس در ادامۀ سخنانش می افزاید که به غیر از ۷۰۰ زن تونسی که به صفوف داعش در سوریه پیوسته اند، شمار دیگری از زنان تونس به دلیل مشارکت در عملیات تروریستی هم اکنون در زندان های این کشور به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دست کم ۵ هزار تن از شهروندان تونسی در صفوف سازمان‌های تروریستی از جمله گروه “دولت اسلامی” در سوریه، عراق و لیبی حضور دارند.

خانم سمیره مرعی، در جای دیگری از سخنانش می افزاید که نخست وزیر تونس “حبیب اسید”، از شماری از وزرای این کشور خواسته است که طرح هایی در زمینۀ مبارزه با تروریسم تهیه و ارایه کنند.

بعد از انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس علیه زین العابدین بن علی، این کشور در معرض خطر گسترش فعالیت‌های گروه‌های جهادی قرار گرفته که تاکنون به کشته شدن ده‌ها تن از نظامیان و غیرنظامیان تونسی منجر شده است. در ۲۴ نوامبر گذشته یک عملیات انتحاری علیه مأموران حفاظت ریاست جمهوری تونس به کشته شدن ۱۲ نفر منجر شد. یک هفته پیشتر، ٧ زن تونسی به اتهام تبلیغ گروه “دولت اسلامی” دستگیر شدند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس