تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] فروهر با اشاره به درآمد ۶ میلیون دلاری حاصل از صادرات طی سال گذشته، گفت: بیشتر حوزه صادرات ما کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و افغانستان است. پیمان فروهر دبیر کل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره میزان تولید و صادرات طی سال گذشته گفت:سال گذشته ما […]

[ad_1]

فروهر با اشاره به درآمد ۶ میلیون دلاری حاصل از صادرات طی سال گذشته، گفت: بیشتر حوزه صادرات ما کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و افغانستان است.

پیمان فروهر دبیر کل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره میزان تولید و صادرات طی سال گذشته گفت:سال گذشته ما یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر تولید داشتیم که ۴۰ درصد تولید در صنعت ما نیم لیتری و ۶۰ درصد ۱٫۵ لیتری است و در که ۵۰۰ میلیون لیتر آن  نیم لیتری بوده است.  


وی با بیان اینکه کرایه حمل و نقل در صنعت آب بسته بندی بسیار اثرگذار است، افزود: با توجه به اینکه محموله‌های صادراتی ما حجیم و سنگین است بنابراین کرایه حمل در رقابت بسیار در بازارهای هدف اثرگذار است.


فروهر تصریح کرد: چون هر سال حامل‌های انرژی افزایش پیدا می‌کند که لجستیک و هم حمل‌ونقل هم زیرشاخه آن است لذا  کالاهای صادرتی ما نیز به لحاظ قیمت تغییر می‌کند و قدرت رقابتی ما هم نسبت به دیگر کالاهای صادرتی کاهش می‌یابد.


وی با اشاره به درآمد ۶ میلیون دلاری حاصل از صادرات طی سال گذشته، اظهار داشت: بازار صادرات کیفیت بسته بندی ثابت می‌خواهد مثلا کیفیت لیبل باید برای حداقل ۵ سال ثابت و بدون تغییر باشد اما با توجه به تحریم‌ها، نوسان در کیفیت بسته بندی و همچنین عدم حضور موثر در نمایشگاه‌های بین المللی همواره روند صادرات ما سیر نزولی داشته است. 


دبیر کل انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران ادامه داد: متاسفانه طی ۸ سال گذشته شرکت‌های تولیدی ایران به دلیل ضعف منابع مالی دچار رکود شدند و توان شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی را ندارند.


وی خاطرنشان کرد: بیشتر حوزه صادرات ما کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و افغانستان است اما جنگ‌های داعشی و داخلی و ناامنی برای بازرگانان و تجار روی صادرات به عراق تاثیر گذاشته و میزان صادرات را کاهش داده است.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس