تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تشریح تحولات بازار نفت در هفته منتهی به ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ عوامل تقویت قیمت نفت را برشمرد. به گزارش گذارنیوز، مهدی یوسفی، یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تشریح تحولات بازار نفت در هفته منتهی به ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ عوامل تقویت […]

[ad_1]


یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تشریح تحولات بازار نفت در هفته منتهی به ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ عوامل تقویت قیمت نفت را برشمرد.

به گزارش گذارنیوز، مهدی یوسفی، یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تشریح تحولات بازار نفت در هفته منتهی به ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ عوامل تقویت قیمت نفت را برشمرد. وی در شماره ۱۱ مجله تحلیل هفتگی تحولات نفت و گاز موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی عوامل تقویت قیمت نفت را موارد زیر برشمرد:

۱ .کاهش سطح ذخیره سازی‌های نفت خام آمریکا برای سومین هفته متوالی. در هفته منتهی به ۱۶ سپتامبر سطح ذخیره‌سازیهای نفت خام آمریکا با ۶٫۲ میلیون بشکه کاهش به ۵۰۴٫۶ میلیون بشکه رسید، این در حالیست که پیش‌بینی می‌شد که ۳٫۴ میلیون بشکه افزایش یابد. البته نسبت به سال گذشته در همین مقطع زمانی به مقدار ۵۰٫۶ میلیون بشکه بالاتر است.

۲ .در پی تصمیم فدرال رزرو مبنی بر عدم تغییر نرخ بهره، ارزش دلار کاهش یافت و به تقویت قیمت نفت انجامید.

۳ .اعتصاب کارگران نفتی در نروژ.

۴ .آتش سوزی در پایانه نفتی راس ال‌تنوره عربستان سعودی. البته آرامکو در بیانیه‌ای اعلام کرد که آتش‌سوزی در تاسیسات صادرات نفت راس‌التنوره در سواحل خلیج فارس، تاثیر منفی بر فعالیت آن نداشته و به سرعت مهار شده است.

۵ .حمله مجدد شورشیان به تاسیسات نفتی در دلتای نیجر.

۶ .انتشار پیشنهاد عربستان به ایران مبنی بر کاهش تولید به شرط ثابت ماندن تولید ایران در سطح کنونی سه میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه در روز. این خبر از این جهت باعث تقویت قیمت شد که پیش‌بینی شد اگر ایران با پیشنهاد ریاض موافقت کند، متحدان عربستان در منطقه و اوپک از جمله امارات متحده عربی، قطر و کویت هم در کاهش تولید مشارکت کنند.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس