تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۴

موسسه لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد که شش زمین لرزه پنجشنبه شب منطقه جواد آباد ورامین را لرزاند که شدید ترین آن ۱/ ۴ و ضعیف ترین آن ۵/ ۱در جه به مقیاس امواج درونی زمین ریشتر بوده است.

به گزارش گذارنیوز زمین لرزه ۱/ ۴ ریشتری در ساعت ۲۳ و ۱۲ دقیقه و ۱۴ ثانیه در عمق ۱۳ کیلومتری زمین و در ۱۷ کیلومتری جواد آباد تهران، ۲۰ کیلومتری پیشوا و ۲۶ کیلومتری ورامین روی داده است.

موقعیت رومرکز زلزله    ۳۵٫۱۷ شمالی و ۵۱٫۸۶ شرقی و عدم قطعیت مکانی۲۲+/- کیلومتر در جهت شمالی – جنوبی ۶٫۶۶+/- کیلومتر در جهت شرقی – غربی ثبت شده است.

هیچ گزارش از خسارت های مالی و جانی احتمالی تا ساعت مخابره خبر ارائه نشده است.

جوادآباد یکی از شهرهای استان تهران و مرکز بخش جوادآباد شهرستان ورامین است.

زلزله خسارتی نداشت

بخشدار جواد آباد ورامین گفت: زلزله ۴٫۱ ریشتری بخش جوادآباد از توابع شهرستان ورامین هیچ خسارتی نداشت.

محمد حیدری افزود: عوامل امدادی شب گذشته با حضور در مناطق مختلف روستایی بخش جواد آباد وضعیت منطقه و خسارت های احتمالی را بررسی کردند.

وی گفت: باوجود بزرگی زلزله هیچ خسارتی به مناطق مختلف از جمله خانه های روستایی و یا تاسیسات شهری وارد نشده است.

حیدری با بیان اینکه ستاد حوادث شهرستان ورامین تشکیل شده و عوامل امدادی و خدماتی در آماده باش کامل قرار گرفته اند تاکید کرد: نیروهای امدادی از جمله هلال احمر، اورژانس، نیروهای راهداری و آتش نشانی شهرداری جوادآباد برای ارائه خدمات در منطقه حضور دارند.

بخشدار جواد آباد ورامین گفت: آرامش کامل در منطقه وجود دارد و مردم شب را بدون مشکل در منازل خود سپری کردند.

اعلام وضعیت آماده باش(نارنجی) برای تهرانی ها/سمنانی ها هم در وضعیت زرد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وضعیت آماده باش (نارنجی) برای استان تهران در پی وقوع زمین لرزه‌ای در مرز استانهای تهران و سمنان خبر داد.

ناصر چرخساز با اشاره به وقوع زمین لرزه اخیر در مرز استان تهران و سمنان گفت: روز گذشته ساعت ٢٣:١٢ زمین لرزه ای به بزرگی ۴.١ ریشتر در عمق ١٣ کیلومتری زمین در مرز استان‌های تهران و سمنان حوالی جواد آباد رخ داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی هلال احمر، وی ضمن اعلام آماده باش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، افزود: بر همین اساس وضعیت آماده باش (نارنجی) برای استان تهران و آماده باش (زرد) برای استان سمنان لحاظ شده است.

وضعیت نارنجی لغو شد

مدیر مرکز هماهنگی و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از لغو وضعیت نارنجی در استان تهران خبر داد و گفت: خوشبختانه با خوابیدن گسل‌های فعال شده، شرایط به حالت عادی برگشته است.

مرتضی مرادی‌پور با اشاره به زمین‌لرزه شب گذشته در جواد‌آباد حد فاصل تهران و سمنان اظهار کرد: شب گذشته پیش‌لرزه‌ای در مقیاس ۳٫۱ ریشتر جواد آباد حوالی گرمسار را لرزاند. همچنین زمین لرز‌ه‌ای در مقیاس ۴٫۱ ریشتر در عمق ۱۳ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و پس از آن نیز ۵ بار زمین در این منطقه لرزید. بر همین اساس موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران فعالیت گسل‌ها را اعلام کرد و اینکه احتمال فعالیت مجدد گسل‌ها و وقوع زلزله در عمق کم نیز وجود دارد.

وی افزود: با توجه به ارتباطی که با موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران داشتیم، اعلام کردند که گسل‌های تهران و سمنان فعال شده‌اند. بر همین اساس سازمان امداد و نجات هلال احمر وضعیت را نارنجی اعلام کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس