تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سرپرست بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر ۱۰۴۸ کودک خیابانی در استان تهران شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۶۰ درصد آنها خارجی و غیرایرانی هستند. به گزارش ایسنا، اکبر باقری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته دولت در محل بهزیستی استان تهران برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر […]

[ad_1]

سرپرست بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر ۱۰۴۸ کودک خیابانی در استان تهران شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۶۰ درصد آنها خارجی و غیرایرانی هستند.

به گزارش ایسنا، اکبر باقری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته دولت در محل بهزیستی استان تهران برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۱۲ هزار مرد و ۳۰۰۰ زن معتاد متجاهر در استان تهران شناسایی شده‌اند.

تدوین دستورالعمل مراکز ماده ۱۶ در دستور کار بهزیستی

وی در ادامه ضمن اشاره به آنکه اخیرا تولیت مراکز ماده ۱۶ نیز به بهزیستی واگذار شده است گفت: سازمان بهزیستی به تعهد خود در خصوص ساماندهی مراکز ماده ۱۵ عمل کرد و در خصوص مراکز ماده ۱۶ نیز به علت آنکه این مراکز پیش از این زیرمجموعه بهزیستی نبوده‌اند باید دستور العمل آنها به طور مدون تدوین شود که در حال حاضر به این مسئله ورود کرده و در ابتدای راه قرار داریم.

سرپرست بهزیستی استان تهران ادامه داد: تا دو الی سه ماه آینده شاهد آن خواهیم بود که مراکز ماده ۱۶ نیز از تمامی امکانات و شرایط مربوط به مراکز ماده ۱۵ اعم از امکانات بهداشتی، درمانی و … برخوردار خواهند شد که این کار بزرگی است.

باقری در ادامه تاکید کرد: بهزیستی با تمام دستگاه‌های مربوطه از جمله استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه ساماندهی مراکز ماده ۱۶ همکاری خواهد کرد تا این بخش روی زمین مانده در کشور ساماندهی شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به آنکه چندین سال پیش تولیت بیماران روانی مزمن نیز به بهزیستی سپرده شد در حالیکه در آن زمان این سازمان در خصوص این قشر هیچ تجربه‌ای نداشت گفت: در زمینه بیماران روانی مزمن موفق عمل کردیم و امیدواریم با وجود آنکه بهزیستی در حوزه اعتیاد دارای تجربه‌های گرانبهایی است بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های صحیح شاهد آن باشیم که تفاوتی میان مراکز ماده ۱۵ و مراکز ماده ۱۶ وجود نداشته باشد.

سرپرست بهزیستی استان تهران در ادامه به مراکز اقامتی میان مدت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۰۰ مرکز اقامتی میان مدت در سازمان بهزیستی تهران وجود دارد که ۱۳ هزار و ۸۱۵ نفر را تحت پوشش خود قرار داده و از این تعداد ۲۶۷ نفر آنها زنان بوده که در شش مرکز اقامتی میان مدت نگهداری می‌شوند.

باقری در ادامه به مراکز اقامتی بلندمدت (TC) اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دو مرکز TC در استان تهران وجود دارد که ۱۱۴ نفر مرد معتاد را تحت پوشش دارند.

بهره‌مندی ۴۳ هزار و ۵۸۸ نفر از خدمات مراکز مشاوره تلفنی بهزیستی تهران

وی در ادامه به مراکز مشاوره تلفنی دولتی این سازمان در استان تهران اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۳ هزار و ۵۸۸ نفر از خدمات مراکز مشاوره دولتی تلفنی بهزیستی استان تهران استفاده کرده‌اند. این در حالیست که ۱۶۴۹ نفر نیز از خدمات مراکز مشاوره حضوری دولتی و حدود ۱۴ هزار نفر در استان تهران از خدمات مراکز مشاوره غیر دولتی استفاده کرده‌اند.

سرپرست بهزیستی استان تهران همچنین اظهار کرد: ۱۳۷ مرکز درمان سرپایی معتادین در استان تهران وجود دارد که از ابتدای سال تا کنون ۲۳۷۷ نفر از خدمات آنها بهره مند شده‌اند. علاوه بر آن پنج مرکز بستری غیر دولتی نیز در استان تهران وجود دارد که ۲۷۶ نفر از خدمات آنها بهره مند شده‌اند.

باقری در ادامه به ارائه آموزش‌های مهارت‌های زندگی اشاره کرد و گفت: بهزیستی اقدام به ارائه آموزش‌های مهارت‌های زندگی در محیط‌های کاری، محلات و غیره کرده و از ابتدای سال تا کنون ۱۲۰ هزار و ۳۴۷ نفر از این خدمات بهره مند شدند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۷ هزار و ۲۴۹ نفر از آموزش‌های پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی نیز، بهره مند شده‌اند.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس