تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تحلیل تحولات بازار نفت در هفته منتهی به ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۶ ، پنج عامل تقویت‌کننده قیمت نفت را تشریح کرد. به گزارش اقتصادنیوز، مهدی یوسفی در این تحلیل خود پنج عامل تقویت‌کننده قیمت نفت را چنین برشمرد: ۱٫کاهش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا […]

[ad_1]


یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تحلیل تحولات بازار نفت در هفته منتهی به ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۶ ، پنج عامل تقویت‌کننده قیمت نفت را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، مهدی یوسفی در این تحلیل خود پنج عامل تقویت‌کننده قیمت نفت را چنین برشمرد:

۱٫کاهش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا برای دومین هفته متوالی، در هفته منتهی به دوم سپتامبر سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا با ۱۴٫۵ میلیون بشکه کاهش به ۵۱۱٫۴ میلیون بشکه رسید که از سال ۱۹۸۲ تاکنون این کاهش هفتگی بی‌سابقه بوده است. البته چون این کاهش بیشتر به‌دلیل پیش‌بینی احتمال وقوع طوفان هرمین در خلیج مکزیک و تاخیر در برنامه‌های بارگیری نفتکش‌ها و زمان‌بندی برای ورود به خلیج مکزیک بود، تاثیر خیلی زیادی در تقویت قیمت نداشت و در هفته منتهی به نهم سپتامبر نیز ذخیره‌سازی‌های نفت خام به مقدار ۶۰۰ هزار بشکه کاهش یافت و به سطح ۵۱۰٫۸ میلیون بشکه رسید.

۲٫آسیب دیدن خط لوله کلونیال(۴۰ درصد بنزین مصرفی در شرق آمریکا از طریق این خط لوله تامین می‌شود) و اعلام تعطیلی یک هفته‌ای آن موجب افزایش قیمت بنزین و به طبع آن افزایش قیمت نفت خام شد، اما بعد از‌ آنکه پیش‌بینی شد این مساله باعث خواهد شد در هفته آتی ذخیره‌سازی‌های نفت خام و فراورده‌ در منطقه خلیج مکزیک افزایش یابد، اثر تقویتی آن خنثی شد.

۳٫افزایش خالص وضعیت خرید بورس بازان در بازار نایمکس،‌در هفت روز منتهی به ۱۳ سپتامبر در بازار نایمکس خالص وضعیت خرید بورسبازان در بخش آتی‌های نفت خام به مقدار ۲۲ هزار و ۴۳ قرارداد افزایش یافت و خالص وضعیت خرید آنها به ۱۷۰ هزار و ۳۹۵ قرارداد رسید.

۴٫اتحادیه کارگران نفتی در برزیل پیشنهاد پتروباراس را در مورد حقوق و دستمزد رد کرد، از این رو احتمال شکل‌گیری اعتصاب در صنعت نفت برزیل شدت گرفت.

۵٫رشد سریع مصرف بنزین در هند، متوسط مصرف بنزین در ماه‌های ژوئن تا آگوست سال ۲۰۱۶ به مقدار ۵۵۰ هزار بشکه در روز بود که حدود ۱۵ درصد بالاتر از مصرف سال گذشته است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس