تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:‌حدود ۵ دهک فقیر جامعه یا از تسهیلات بانکی بی بهره یا کم بهره هستند که روستاییان ما شامل این دهک ها هستند . به گزارش ایسنا، ابوالفضل رضوی در برنامه رادیویی “صبح و گفت‌وگو” گفت: باید تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس در روستاها شکل گیرد؛ […]

[ad_1]

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:‌حدود ۵ دهک فقیر جامعه یا از تسهیلات بانکی بی بهره یا کم بهره هستند که روستاییان ما شامل این دهک ها هستند .

به گزارش ایسنا، ابوالفضل رضوی در برنامه رادیویی “صبح و گفت‌وگو” گفت: باید تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس در روستاها شکل گیرد؛ چراکه بی توجهی به قشر روستایی، بی توجهی به کشور تلقی می شود.

وی اظهار کرد: امروز همه معادن در روستاها قرار گرفته اند، اما چرا صنایع فرآوری معدنی خارج از روستاها هستند و روستاییان فقط از گرد و غبار برداشت معادن آسیب ببینند و متاسفانه عزیزانی که جمع بندی نظرات شوراها را بر عهده داشتند به این مهم کم توجهی کردند.

رضوی تخلیه روستاها را نشان از تغییر تولیدگری به سمت مصرف گری روستاییان عنوان کرد و افزود: روستاییان ما خاموشی برق دارند و از داشتن شبکه های مختلف صداوسیما و آنتن تلفن همراه بی بهره اند و از طرف دیگر می بینیم یک زن روستایی در شهر با ایجاد کارگاه خیاطی برای ۱۰۰ نفر شغل ایجاد کرده چراکه هزینه تولید در روستا گران تر است و باید مواد اولیه را با صرف هزینه به روستا برده و محصول را بار دیگر به شهر ارسال کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه باید در نظام بانکی برای روستاییان ایجاد تسهیلات شود، همچنین اظهار کرد: جاده های روستایی ما امنیت خوبی ندارند و متاسفانه هزینه حمل و نقل در آن بیشتر از جاده های شهری است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس