تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت دادگستری ترکیه همچنین تعداد داوطلبان برای سمت‌های قاضی و دادستان را از ۱۲۰۰ تن به ۳۰۰۰ تن افزایش داده است. وزارت دادگستری ترکیه گفته است که قصد دارد تا ۵۱۱۰ قاضی و دادستان جدید را در کشور منصوب کند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، این اقدام از سوی وزارت دادگستری ترکیه […]

[ad_1]

وزارت دادگستری ترکیه همچنین تعداد داوطلبان برای سمت‌های قاضی و دادستان را از ۱۲۰۰ تن به ۳۰۰۰ تن افزایش داده است.

وزارت دادگستری ترکیه گفته است که قصد دارد تا ۵۱۱۰ قاضی و دادستان جدید را در کشور منصوب کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، این اقدام از سوی وزارت دادگستری ترکیه در پی پاکسازی قوه قضاییه ناشی از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه سال جاری میلادی صورت می‌گیرد.

بکر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه دستور داده تا در سیستم قضایی ترکیه این پاکسازی صورت گیرد و در پی آن ۷۰۰ تن از قضات و دادستان‌ها از ۵۱۱۰ تن انتخاب شده‌اند و مابقی نیز به زودی انتخاب و منصوب می‌شوند.

آکادمی دادگستری ترکیه نیز آزمونی مکتوب را برای کاندیداها بین ۲۸ تا ۳۰ ژوئیه سال جاری میلادی برگزار می‌کند تا کاندیداهای اصلی انتخاب شوند و پس از مصاحبه از قبول شدگان در این آزمون، شورای عالی قضات و دادستان‌های ترکیه افراد را مورد پذیرش قرار داده و در ماه آتی میلادی این افراد منصوب می‌شوند.

وزارت دادگستری ترکیه همچنین تعداد داوطلبان برای سمت‌های قاضی و دادستان را از ۱۲۰۰ تن به ۳۰۰۰ تن افزایش داده است.

در مجموع ۲۲۲۰ داوطلب قضاوت و دادستانی از طریق کالج‌های حقوقی و سایرین از طریق دادستانی‌ها انتخاب می‌شوند.

در جریان کودتای نافرجام ترکیه ۲۷۴۵ قاضی و دادستان از کار معلق شدند.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه در ۲۴ ژوئیه سال جاری میلادی اعلام کرد ۲۱۰۱ قاضی و دادستان در جریان عملیات ضد کودتا دستگیر شده‌اند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس