تاریخ انتشار: ۲۵ خرد ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد با بیان اینکه از هر ۴ ازدواج یک مورد به متارکه منتهی می‌شود از اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت برای کنترل آمار طلاق خبر داد.

به گزارش “گذارنیوز” سید محمدهادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد با اشاره به آمار رو به رشد طلاق در کشور گفت: اعداد و ارقام نشان دهنده این است که متاسفانه به صورت میانگین از هر ۴ ازدواج صورت گرفته در کشور یک مورد به طلاق منجر می شود.

او گفت: در نمونه های سنجش شده افرادی که قبل از ازدواج مشاوره داشته‌اند نسبت متارکه در آنها کمتر از افراد دیگر است به همین دلیل در جلسات ستاد آسیب‌ها و شورای عالی کشور این موضوع مورد تاکید قرار گرفت تا ساز و کاری برای مشاوره قبل ازدواج زوجین جوان فراهم شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد ضمن تاکید بر لزوم مشاوره قبل و بعد از ازدواج عنوان کرد: مشاوره بعد از طلاق نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که طلاق پایان زندگی نیست و باید ازدواج بعد از طلاق هم داشته باشیم.

ایازی با بیان اینکه نهادهای مختلف در حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی پس از طلاق نقش دارند، ادامه داد: دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت ارشاد، قوه قضاییه، سازمان بهزیستی، وزارت رفاه و وزارت بهداشت از جمله نهادهای درگیر در این امر هستند که از این میان شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد مسئول است و دستگاه‌های دیگر باید برای حل این آسیب اجتماعی به آن یاری رسانند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس